Uber” vairuotojai ir jų TPVCA draudimas

Uber vairuotojaiPraeitų metų rudenį užsienyje populiarusis „Uber“ paskelbė pradedantis plėtrą Lietuvos sostinėje Vilniuje.

Po ne ilgai trūkusio pasispardimo valdžia priėmė sprendimą galutinai įteisinti šią platformą. Kuri labai tvirtai stovi tiek visoje Europoje, tiek kitose žemynuose. Uber vairuotojai atsiradimas Lietuvoje suteikė daugiau galimybių paprastiems vairuotojams, kurie nori bet kokiu paros metu, neturint grafiko užsidirbti papildomų pinigų, tiesiog vežiojant paprastus žmones.

Bet ar tai ne tas pats, kas paprastas taksi? Panašiai, bet vairuotojams nereikia klijuotis lipdukų ant savo automobilių, taip pat nereikia tarpininkauti su jokia taksi įmone norint susirasti klientų. Klientai kartais net patys renkasi automobilį ir vairuotoją, kurio profilis yra reitinguojamas žvaigždutėmis.

Galiausiai išvengiamos grynųjų pinigų operacijos, tiesiog išlipus ir automobilio yra automatiškai nuskaičiuojami pinigai nuo banko kortelės. Dirbti „Uber“ paprasta ir naudinga, tačiau ar reikalingas vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas?

Kaip ir kiekvienam automobiliui, taip ir „Uber“ vairuotojams ne išimtis, jog privalomasis draudimas bus reikalingas. Kadangi kiekvienas vairuotojas turi išsiimti individualios veiklos sutartį. Jis dirbs sau ir tik sau, tad kita bendrovė už jį neturės pirkti draudimo. Taip pat daug klaustukų kylą ir dėl to, ar senasis vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas galios esant vairuotojų?

Čia yra šiek tiek išimčių. Kadangi vairuotojai, kurie atlieka paslaugas už pinigus yra rizikos grupėje, tad jų draudimas yra šiek tiek brangesnis, bet jie turi papildomą sąlygą dėl žalos atlyginimo. Tarkim, jei įvyks avariją, kurioje bus sužeisti žmonės arba apgadintas automobilis, o vairuotojas neturės papildomos sąlygos, tuomet draudimo kompaniją pasilieka teisę nemokėti nuostolių. O jei buvo pasirinkta draudimo sąlyga, dėl rizikos padidėjimo, tuomet draudimas išmokės nurodytą žalą.

Taip, tiesa Uber vairuotojai, kad toks draudimas kainuoja daugiau nei standartinis vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas. Suma gali išaugti net iki 416 eurų, priklausomai nuo automobilio modelio ir vairuotojo stažo. Tad jei būsimas „Uber“ vairuotojas nori išvengti nemalonumų dar turėdamas senąjį draudimą, tuomet jam būtina pranešti draudimo bendrovei apie pokyčius ir atsiradusias naujas rizikas.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas