Laistymo klaidos, kurias darome ir kurių reikia vengti

Auomatinis laistymasArtėjant pavasariui mes visi skubame į kiemą prikelti savo sodą iš gilaus žiemos miego. Tačiau darbų dažniausiai būna daugiau negu laisvo laiko. Vejos sėjimas, naujų augalų paieška, o ką jau kalbėti apie augalų priežiūrą juos pasodinus. Deja, bet norėdami visus darbus atlikti kuo greičiau, mes padarome daug klaidų, kurios tikrai nepagerina augalų būklės ar augimo. Kokios dažniausios laistymo klaidos pasitaiko liejant augalus bei kaip jų išvengti?

Kaip reikia laistyti augalus?

Pati didžiausia daroma klaida yra netaisyklingas ir per daug dažnas laistymas. Ne paslaptis, naujai pasodinti augalai reikalauja itin daug vandens. Ypatingai tada, kai vyksta įsišaknijimo procesas. Tačiau kaip ir visur kitur, viską reikia daryti su saiku ir proto. Jeigu naujai pasodinta augalą pradėsite lepinti vandeniu per daug gausiai ir dažnai, jis nebeleis šaknų gilyn, o pradės jas formuoti dirvos paviršiuje. Tiek naujai, tiek anksčiau pasodintus augalus laistyti reikia reguliariai, tačiau pakaks vos 2 kartų per savaitę.

Kokiu dažnumu augalai turi būti liejami?

Galime sakyti jog augalus reikia lieti kas 2 ar tris dienas, tačiau geriausia yra išmokti juos stebėti patiems ir suprasti kada vandens jiems reikia iš tiesų. Labai giliai įsišaknijusiems augalams dažniausiai pakanka lietaus vandens, tačiau tie augalai, kurių šaknys vis dar yra paviršiuje, privalo būti liejami reguliariai. Taip pat, nepamirškite jog ne tik saulė džiovina augalus. Nepamirškite palieti savo sode esančių augalų ir po itin vėjuotų dienų.

Kurią augalo vietą reikia lieti?

Labai dažnai daroma klaida – augalo paviršiaus, t.y. lapų liejimas. Jeigu visada taip darėte, nustokite. Reikia lieti augalų šaknis, o ne jų lapiją. Tam puikiai tinka šiuolaikiškas automatinis laistymas arba paprastas laistymas rankiniu būdu.

Kokiu metu reikia lieti augalus?

Norint išlaikyti augalų žalumą bei sveiką išvaizdą, reikia pamiršti apie jų laistymą karščiausiu dienos metu. Norėdami jog jūsų augalai palaikytų tinkamą drėgmę, juos liekite arba anksti ryte, arba vėlai vakare. Būtent šiuo metu drėgmė išsilaikys geriausiai. Na, o jeigu norite pamiršti laistymo rūpesčius, vandens sistemos projektas kiemo erdvėje yra puikus sprendimas jums. Kitaip tariant, laistymo sistemos projektavimas atliekamas profesionalų, gali užtikrinti tinkamą vejos bei augalų drėgmę visu paros metu.

Palikti žinutę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *