Pasiruošimas mokyklai – galvos skausmas

Pasiruošimas mokyklaiEsu 3 vaikų tėvas, tad kalbėsiu ne iš bendro išsilavinimo, o iš patirties. Mano berniukai šį rudenį paliks namus prieš 8 ryto, nes juos vešiu į mokslo įstaigas. Du berniukai eis į 3 ir 2 klasę, o jauniausias – į darželį. Puikiai žinau, kaip pasiruošimas mokyklai vyksta ir kaip sunku juos išleisti ten, kur praleis beveik daugiau laiko, nei namie, jei neskaičiuotume miego.

Pirmas iššūkis – uniforma ir rūbai

Vaikai auga greitai, tad pernai metų uniforma gali ir netikti. Apie tai pasiruošimas mokyklai rūpintis reikia pradėti ne rugpjūčio 27 dien, o dar birželio pabaigoje. Dauguma mokyklų turi savo uniformas ir savo uniformų siuvimo partnerius. Puiku, jei galima prisisiūti prie švarko ar megztuko siuvinėtą mokyklos herbą. Tai mama gali padaryti ir rugsėjo 1 dienos išvakarėse, tačiau tokių atvejų mažuma. Mano berniukams kiekvienais metais reikia pasirūpinti uniforminiu megztuku. Kelnes perkame iš naudotų rūbų parduotuvių. Baltus polo marškinėlius – iš Aliexpress parduotuvės Kinijoje, nes lietuviškų kainos priverčia ne tik išsižioti, bet ir atsisėsti. O jų juk reikia bent 2-3. Dar reikalingi nauji kedai, žieminiai batai, sandalai. Su „kroksais“ į mokyklą eiti negalima. Šokių pamokoms reikalingi specialūs šokio batai.

Sportinė apranga taip pat nemažas galvos skausmas. Jau nekalbu apie futbolo būrelį, kuris yra tikra pinigų siurbykla – futbolininko bateliai („butsai“), ilgos kojinės, apsaugos, speciali uniforma, net nuosavas kamuolys kartais reikalingas…

Mažasis į darželį taip pat turi nusinešti kraitį – papildomus rūbus, jei nutiktų „nelaimė“, taip pat ir pižamą, batelius.

Antras iššūkis – kuprinės ir maišeliai

Vaikams norisi kažko naujo. Pernai nešiotos kuprinės jiems atrodo vaikiškos. Jie jaučiasi didesni, todėl nori naujų kuprinių, ant kurių būtų jau nebe pakalikai (Minions), o Betmenas arba Deadpoolas. Kas metai filmų herojai keičiasi, tad keičiasi ir berniukų pageidaujami daiktai – kuprinės ir maišeliai sportinei aprangai. Dar papildomai gali tekti įsigyti ir dėžes dailės pamokos reikmenims. Ant jų irgi kačiukai ir gėlytės jau nepageidaujami…

Trečias iššūkis – sąsiuviniai ir rašymo priemonės.

Parkeris kainuoja 2 eurus. Bet tokių parkerių per metus nusipirksite bent 5, nes jie lūžta labai greitai, baisiai tepa rankas. Geriau jau iš karto ieškoti už 10 eurų, kad per kokias akcijas būtų bent kiek pigiau. Sąsiuviniai kainuoja nedaug, po 6-10 centų, tad čia pakaks vos euro pradžiai. Aplankalai irgi gana standartiniai, tačiau gali tekti pirkti ir klijuojamus, nes ne visoms pratybos ir vadovėliams tinka. O kur dar dažai, piešimo sąsiuviniai, pieštukai, flomasteriai, penalai. Visada reikia ir atsarginių rašiklių, liniuočių, trintukų, kitų priemonių. Jos kainuoja nedaug, tačiau, kai susideda bent 20 tokių, štai jums ir papildomas 10 eurų.

Baigiau skaičiuoti? Dar ne. O dienpinigiai? Sutarėme, kad duosime 3 eurus per savaitę – po 60 centų per dieną. Tiek pakanka nusipirkti dienos patiekalą ir atsigerti. Arba dvi bandeles… 3 eurai 4 savaitėms per mėnesį dviems vaikams – 24-30 eurų per mėnesį.

O kur dar tėvų fondo pinigai ir pinigai už pratybas? Juk jų nekompensuoja iš vaiko krepšelio? Net mažajam darželyje teks parūpinti ir tualetinio popieriaus ir kitų buities prekių. Drąsiai dedu į šoną 200 eurų ir tikiuosi, kad jų užteks..


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas

No Responses