Kiek medalių parveš iš Rio mūsų olimpiečiai

 saulius-ritteris-milda-valciukaite-donata-vistartaite-ir-mindaugas-Vasaros olimpiada perkopė savo ekvatorijų ir prasidėjo medalių dalijimo ceremonijos. Pirmuosius medalius iškovojo savo šalims Kosovas, Vietnamas. LTOK suplanavo Lietuvai iškovoti 7-8 medalius. Ar tai pasiekiamas barjeras?

Žinoma, jeigu atletas yra psichologiškai tvirtas, neužsiima politikavimu ir komentavimu. Manau, kad mūsų auksinė žuvelė suklupo dėl per didelio mąstymo apie dopingą, Juliją Jefimovą ir jau iš anksto gyveno pergalės triumfu. Dabar jai patariama net planuoti šeimą, mokintis koledže, padaryti pertrauką. Galbūt didesnių vilčių buvo galima laukti ir iš kitų plaukikų kaip Giedriaus Titenio, Dano Rapšio, tačiau žinant kokia didelė konkurencija baseine tai pasiekti yra be galo sunku.

Profesionalas mažiausiai privalo galvoti apie sunkumus, nepatogumus, nuolatos balansuoti ties dilema kas bus, jeigu bus? Ignatas Konovalovas, Ramūnas Navardauskas dar prieš startą įsitikino, kad jie yra nekalnų dviratininkai ir su šituo faktoriumi kuklokai baigė 237km. distanciją. Pritrūko sėkmės boksininkams Eimantui Stanioniui, Evaldui Petrauskui. Irkluotojas Armandas Kelmelis yra dar labai jaunas, tik 18metų, tad jam mesti iššūkius elitiniams atletams dar prireiks laiko, viskas prieš akis. Irklavime amžius yra mažiausiu kriterijumi, net 57 metų veteranė Rio dalyvauja.

Benefiso akimirka išaušo Donatai Vištartaitei, Mildai Valčiukaitei, vyrams- Sauliui Ritteriui, Mindaugui Griškoniui. Bronza, sidabras poriniame irklavime 2000m. atpirko bemieges naktis, alinančias treniruotes. Mano galva, dar medalio galima tikėtis tik iš dviratininkės treko Simonos Krupeckaitės, kurios tarptautinė patirtis yra milžiniška ir neįkainojama, penkiakovininkės Lauros Asadauskaitės.

Neabejoju krepšininkų medaliu po 16metų sausros. Ne kasdien gali įveikti NBA asų persotintą Argentinos rinktinę. Aišku retorinis klausimas kiek ilgai patemps lyderiai Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Mindaugas Kuzminskas, koks bus indėlis kapitono Roberto Javtoko, tritaškių specialisto Ado Juškevičiaus, nes rotacija kol kas yra mūsų pagrindiniu achilo kulnu. Vienok komandinių veiksmų dėka mes ketvirti nebūsime ir JAV traiškomos mašinos išvengsime. Peržengus ketvirtfinalio kartelę medaliu abejoti neverta…

Palikti žinutę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.