Kuo statybininko ir archeologo darbai panašūs

Ir statybininkai ir archeologai dažniausiai dirba panašiose aikštelėse naudodamiesi panašiais instrumentais ir žiniomis. Tačiau statybininkai stato tam, kad jų darbą įvertintu dabarties ir ateities kartos, o archeologai tyrinėja praeitį, tuo pačiu ir statybininkų pastatytus statinius, vertindami jų darbą ir įgūdžius. Darbai.

Archeologai naudoja daugybę tos pačios technikos kaip ir statybininkai (pradedant tokiais kaip optinis nivelyras, baigiant ekskavatoriais), tik naudoja šią techniką kelis kartus kruopščiau nei statybininkai. Darbai.

DarbaiKokius prietaisus naudoja statybininkai ir archeologai. Visų pirma archeologai naudoja tuos pačius instrumentus, kaip ir geodezininkai atliekantys statybos darbus. Tai ir optinis nivelyras, teodolitas, tacheometras, GPS, georadaras ir panašūs. prietaisai skirti horizontalumo, vertikalių ir horizontalių kampų, atstumų, koordinačių matavimui.

Šie prietaisai naudojami ir statybininkų ir archeologų norint nustatyti esamą objekto poziciją. Archeologams tai reikalinga, kad prieš atliekant kasinėjimus žinoti kokioje vietovėje tai daryti, o suradus objektą reikia tiksliai apibrėžti jo koordinates. Statybininkams šie prietaisai reikalingi norint tiksliai pažymėti būsimo statinio ašis, bei statant išlaikyti projektinius reikalavimus.

Archeologai naudoja rankinius instrumentus, tokius kaip kirtikliai arba mentelės tiesiogiai atlikdami archeologinius kasinėjimus, tačiau norint pradėti šiuos darbus jiems reikia pastatyti laikinus statinius, todėl jų arsenale galima rasti beveik visus statybinius instrumentus.

Geofizikiniai tyrimai reikalingi ir tiems ir ties, nes jie leidžia aptikti tai kas nematoma plika akimi. Tai įvairūs objektai bei reiškiniai po žeme. Tai tokie prietaisai kaip georadarai, magnetometrai, metalo ieškikliai. Archeologams tai padeda suprasti kur kasti, statybininkams kur geriau nekasti, arba tai daryti labai atsargiai.

Ir statybininkai ir archeologai prieš savo darbus paruošia aikštelę, pašalindami šiukšles bei augmeniją. Tai dažniausiai atliekama su tokia technika kaip ekskavatorius. Žemė nukasama sluoksniais. Archeologai tai daro nenorėdami pažeisti tiriamo objekto, statybininkai – esamų požeminių konstrukcijų.

Be abejo, archeologų darbas žymiai lėtesnis, nes jis reikalauja begalinio kruopštumo. Daug laiko atima ir dokumentacijos bei aprašų pildymas. Statybininkai su šiomis problemomis dažniausiai nesusiduria.

Ir archeologai ir statybininkai dalijasi savo darbo metodikomis, tobulindami šiuos procesus.

Labai dažnai statybininkai turi glaudžiai bendradarbiauti su archeologais. Tai ypač aktualu, kai statybos darbai vyksta miestuose, turinčiuose seną istoriją. Tokiuose miestuose bet kokia duobė dažniausiai atskleidžia naujus senosios istorijos aspektus. Tokiu atveju statybininkams būtina kviestis archeologus, kad jie kruopščiai atliktų savo darbą ir istorija nebūtų išvežta į sąvartyną.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas