Krepšinio tradicijos Lietuvoje

Krepšinis yra ta vieta, kur lietuviai slepia savo problemas ir nepriteklius. Taip pat čia krepšinio traicijos mes parodome ypatingą vienybę. Neseniai pasibaigęs krepšinio čempionatas dar kartą tai įrodė. Iki čempionato buvome vieningi keikdami komandą už kiekvieną paslydimą, o čempionato metu vieningai ją palaikėme ir didžiavomės. Krepšinio čempionatas baigėsi, tačiau dar kurį laiką vis apie tai kalbėsime su padidinta emocijų doze.
Krepšinio tradicijos

Krepšinis – ne religija, o užuovėja. Sakoma, kad krepšinis yra antroji Lietuvos religija. Nesąmonė. Lietuviai niekuo netiki. Pirmiausiai jie netiki, kad jų rinktinė kažką laimės, nes negali atvykti pora svarbių krepšininkų. Netikėjimas viskuo religijai nebūdingas. Tikėti, kd krepšinio tradicijos pradedama tik tada, kai rinktinė pradeda daryti stebuklus. Niekas netikėjo, kad už rėmėjų pinigus nupirktas kvietimas į pasaulio čempionatą pasibaigs bronza prieš kelerius metus. Niekas netikėjo, kad prieš pora metų kausimės dėl sidabro. Tuo labiau niekas netikėjo, kad šis krepšinio čempionatas 2015m. bus toks sėkmingas taip blankiai žaidusiai komandai be svarbių žaidėjų. Tai kokia čia religija?..

Pagrindinė tradicija – spalvingas fanų palaikymas

Lietuviai išsiskiria Europoje savo fanais. Ar kur nors matėte fanų komandą su dūdmaišiais ar smuikais? Lietuviai stovi salėje su būgnais. Kartais kyla problemų tuos būgnus į salę prasinešti, tačiau tada padeda skardūs ištikimiausių sirgalių balsai.

Mūsų fanai – patys aktyviausi Europoje. Tai pripažįsta patys krepšininkai ir priešininkų komandos žaidėjai, kuriems tenka atlaikyti psichologiškai jų įniršį. Ne, lietuviai nesimėto centais ir žiebtuvėliais, nors incidentų iš sirgalių pusės buvo… Tai gėda, tačiau daugiausiai mūsų sirgaliai yra gana taikūs salėje.

Jie be galo spalvingi ir originalūs. Paprastai futbolo sirgaliai pasižymi originalumu, tačiau lietuviai krepšinio fanai daugelio šalių sirgalius „perspjautų“ savo šukuosenomis, apranga ir palaikymu. Krepšinio čempionato metu TV operatoriai ne kartą rodė būtent lietuvių emocijas, o tik retkarčiais priešininkų sirgalių, kurie neatrodė labai organizuoti.

Milžiniška vėliava – milžinų valia

Lietuviai turi dar vieną tradiciją. Jie visur vežiojasi milžinišką vėliavą, kurią ištempia salėje. TV operatoriai ją nuolatos fiksuoja. Vėliavos yra dvi – viena trispalvė, o kita senoji Lietuvos vėliava (vytis raudoname fone). Ši vėliava tarsi priminimas, kad maža valstybė dar neatsikratė gigantomanijos. Mes mylime savo milžinus ir visam pasauliui demonstruojame ne tik milžiniškus kamuolius (jais pasižymėjo krepšinio čempionatas, vykęs Lietuvoje), bet ir milžiniško dydžio vėliavą. Aišku, mūsų krepšininkai kartais pademonstruoja milžiniškas pastangas siekdami pergalės. Šiame čempionate matėme bent 3 tokias varžybas.

Ekspertų 3 milijonai

Viena iš tradicijų nėra labai gera. Tai ekspertai, kurie visada žino, kaip žaisti geriau, ir kaip būtų, jeigu būtų tas įmetęs, o vietoj to žaidęs kitas… Gal tai ir natūralu, kad sirgaliai pageidauja tik pergalių ir nenori atleisti už klaidas ir pralaimėjimus, tačiau šiais metais išryškėjo komandos bėda. Krepšinio ekspertai sukūrė gal kiek per didelį psichologinį spaudimą rinktinei ir kai kurie krepšininkai su juo nesusitvarkė. Gerai, kad krepšininkai neskaito tų komentarų, iš viso žaisti nebegalėtų.

Tokios, štai, krepšinio tradicijos Lietuvoje. Ir jos vargu, ar pasikeis artimiausiai metais.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas