Ar visoms transporto priemonėms tinka ta pati serviso įranga?

Visoms transporto priemonės skiriasi, tikrai negalima sakyti, kad automobiliai, motociklai, sunkvežimiai, žemės ūkio technika ar autobusai yra panašūs. Serviso įranga taip pat yra labai įvairi ir plati.

Tad galima teigti, kad tokia pati serviso įranga tikrai negali tikti visoms transporto priemonėms. Tačiau yra išimčių, kai kuri serviso įranga tinka visoms transporto priemonėms. Taigi, kuri įranga tinka visoms transporto priemonėms, o kuri yra specializuota tik vienai transporto priemonei?

Jeigu servisas remontuoja visas transporto priemones, tai tokiam servisui nereikės tikrai skirtingų raktų komplektų.  Tokiu atveju geriausi serviso įrankiai, kuriuos patartina būtų įsigyti, yra platūs įrankių komplektai. Kur komplekte galima būtų rasti nuo mažiausio iki didžiausio rakto. Taip pat tiks daugybė kitų įrankių: elektriniai įrankiai, dažymo įrankiai ir kiti įrankiai. Tačiau yra įrankių, kurie ne visada tiks visoms transporto priemonėms. Pavyzdžiui, pneumatiniai veržliasūkiai, kurie automobiliuose yra naudojami su mažesnėmis galvutėmis, o sunkvežimiuose su didesnėmis, kadangi ten yra naudojamos didesnės veržlės. Tačiau ne visada, nes yra daug veržlių, kurios yra mažesnės.

Stambesnė serviso įranga gali tikti visoms transporto priemonėms, tačiau beveik visa įranga yra skirtinga kitokioms transporto priemonėms. Tokia įranga kaip keltuvai autoservisams bus mažai pritaikoma visoms transporto priemonėms. Keltuvai yra skirstomi į daugelį rūšių, tačiau savo specifikacijomis jie išsiskiria ir dėl pakeliamo svorio.

Pavyzdžiui, motociklams kelti yra naudojami žirkliniai arba vienos kolonos keltuvai, o sunkvežimiai gali būti keliami net keltuvu, kuris turi aštuonias kolonas. Ir taip gali būti su pačia įvairiausia serviso įranga, kuri yra nepritaikoma visoms transporto priemonėms: pakabos ir stabdžių tikrinimo stendai, kėbulo remonto įranga ir panašiai.

Tačiau didesnė dalis, nesvarbu kokias transporto priemones remontuoja servisas, yra pritaikoma visuose servisuose. Tokia serviso įranga gali būti: oro kompresoriai, minėtieji įrankiai, suvirinimo įranga, plovimo įranga, tepalų surinkimo įranga ir panašiai. Yra tokios įrangos, kuri tinka visoms transporto priemonėms, tačiau reikėtų papildomos komplektacijos. Pavyzdžiui, naudodamiesi padangų montavimo staklėmis galima permontuoti tiek automobilio, tiek motociklo padangas, tačiau reiktų papildomo mechanizmo.

Jeigu ruošiatės įsigyti vienokią ar kitokią įrangą servisams ir jūs remontuojate įvairias transporto priemones, geriausia prieš įsigyjant pasikonsultuoti su pardavėju. Pardavėjas jums papasakos viską apie įrangą ir žinosite ši serviso įranga yra tinkama visoms transporto priemonėms remontuoti.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas

No Responses