Auto pirkimas ir auto supirkimas

Ieškantieji ar tie, kuriems jau neseniai teko ieškoti naujos transporto priemonės, sutiks su teiginiu, kad nusipirkti auto nėra taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Žinoma, viskas paprasčiau, jei kišenėje puikuojasi 10 ar 25 tūkst. eurų, tačiau jeigu ne?

Auto pirkimas ir auto supirkimas
Automobilio pirkimas

Šiuo atveju reikės apsilankyti ne viename automobilių turguje, nuolat stebėti internete pasirodančius skelbimus, teirautis pažįstamų ir kt. Internete gausu skelbimų, reklamuojančių parduodamus automobilius. Čia vyrauja gražūs aprašymai, tačiau atvykus apžiūrėti automobilio laukia kur kas liūdnesnis vaizdas: pasirodo, kad transporto priemonė buvo daužta, kad atliktas nedidelis kosmetinis remontas, o variklis toli gražu nebe puikios išvaizdos ir būklės. Taigi vėl laukia ilgos ir kartais bevaisės paieškos. Automobilio pirkimas, kitaip nei mašinų supirkimas, yra sudėtingas procesas, dažnai susijęs su sėkme. Vienas svajonių transporto priemonę gali rasti vos prisėdęs prie kompiuterio, o kitam gali prireikti ir kelių mėnesių ar net pusės metų. Aišku, laukti gali ne kiekvienas: juk šiais laikais automobilis – tai susisiekimo priemonė, kuria reikia vykti į darbą. Gyvenant užmiestyje, rajonuose, be automobilio išgyventi būna tiesiog neįmanoma, o kelionė autobusais – pernelyg ilga ir varginanti. Taigi dažnai griebti tenka bet ką, tačiau geriau jau automobilį pasiskolinti iš draugų ar pažįstamų, negu vėliau graužti nagus ir sakyti „kam taip skubėjau, juk pirkau katę maiše“. Įsigijus nevykusį pirkinį, gali tekti ieškoti įmonių, kurių pagrindinė veiklos sritis – auto supirkimas, paslaugų.

Kaip automobilius perka lietuviai?

Šiandien internetu Lietuvoje naudojasi apie 83 proc. 16–74 metų amžiaus gyventojų (2019 m. – 82 proc.). Vyresnio amžiaus gyventojai internetu naudojasi mažiau, nei jaunimas, taigi natūralu, kad ir automobilių paieškos pirmiausia pradedamos čia. Kitaip būdais transporto priemonių pradeda ieškoti tik tie, kurie nemoka naudotis internetu ir neturi kompiuterių. Internete galima rasti daugybę atsiliepimų apie tam tikrų markių ir modelių automobilius, pagrindines jų „ligas“ ir kt. Yra susikūrusių specialių klubų, forumų, FaceBook’o grupių kuriuose renkasi tam tikrų markių automobilių savininkai. Internetas neišrinks Jums automobilio, tačiau jis tikrai gali padėti išvengti nevykusio pirkinio. Taip pat internetu galima pasidomėti, kurių įmonių vykdomas auto supirkimas, kur šios įmonės įsikūrusios ir kokiomis sąlygomis superka senus naudotus automobilius.

Automobilio pirkimas salone

Jei automobilis perkamas iš salono, maždaug pusė čia apsilankiusių pirkėjų jau iš anksto žino, kokią mašiną ketina pirkti. Kiti ateina ieškoti specialistų pagalbos ir nori pasikonsultuoti su jais. Daugelis į auto salonus ateina jau žinodami markę automobilio, kuri jiems prie širdies. Vieni dievina vokiškus, antrieji – švediškus, tretieji – prancūziškus, ketvirtieji – japoniškus automobilius ir taip toliau. Vieniems svarbu, kad automobilis būtų greitas ir manevringas, kiti nori sutaupyti kuro, o dar kitiems žmonėms svarbiausia, kad transporto priemonė būtų patogi ir talpi – pastarieji renkasi visureigius arba vienatūrius. Aišku viena – rinktis šiandien tikrai turime iš ko.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas