Automobilio valytuvai ir geras matomumas

Valytuvai

Automobilio valytuvai

Pagal KET taisykles automobilio vairuotojai turi pasirpinti geru matomumu pro priekinį ir galinį stiklą, taip ir veidrodėliuose. Techninės apžiūros talono inspektorius neišduos, jei su matomumu bus problemų.

Priekinis stiklas turi būti nuvalytas, švarus ir skaidrus, kad vairuotojas matytų viską ir galėtų žaibiškai sureaguoti pakliuvęs į avarinę situaciją. Geram matomumui automobilio valytuvai turi būti kokybiški.

Tai aktualu ypač dabar, kai rytas automobilio stiklus padengia ledo sluoksnis. Automobilio valytuvai turi veikti nepriekaištingai, kad užtikrintų puikų matomumą.

Kada reikia keisti valytuvus

Tai, kad padangas reikia keisti du kartus per metus, o tepalus – kartą per metus, vairuotojai puikiai įsisąmonino. Kažkodėl valytuvų keitimo dažnis lieka nežinomas. Juos reikia keisti du kartus per metus – po žiemos ir prieš žiemą. Kodėl?

Priežastis labai paprasta. Valytuvai turi gumeles, kurios nėra tokios atsparios oro sąlygoms, kaip metalas. Nuo šalčio, nuolatinio užšalimo ir atšildymo, nuo lietaus, tarp valytuvo ir stiklo papuolančių nešvarumų ar net užkišamų reklaminių lankstinukų valytuvų gumos dyla ir jose atsiranda plyšelių. Kai valoma esant tokiems valytuvams, iš karto nepavyksta švariai nuvalyti, tad valytuvai veikia ilgiau ir dar greičiau susidėvi. Gumos nėra amžinos, todėl jas būtina keisti bent du kartus per metus.

Keisti gumas ar visą valytuvą?

Amžina dilema – reikia keisti tik gumą ar visą valytuvą. Reiktų prisiminti, kokios valytuvų rūšys Lietuvoje populiariausios. Tai berėmiai valytuvai ir karkasiniai. Karkasiniai valytuvai keičiami visi – su visu karkasu. Berėmiai valytuvai karkaso neturi, jie turit tik gumą ir dar plastikinį arba aliuminį sutvirtinimą, ant kurio dedama guma ir pritvirtinama prie valytuvo mechanizmo.

Kurį reikia keisti jūsų atveju? Reiktų konsultuotis automobilių dalių parduotuvėje, jei tai darote pirmą kartą. Ten parodytų, kaip pakeisti tik gumas, kaip pritvirtinti valytuvo karkasą patiems. Dėl valytuvų į autoservisą važiuoti tikrai neverta.

Naujausių modelių automobiliai dažnai turi unikalius, o ne universalius valytuvus, o tai sukelia daugiau išlaidų, kai ateina laikas juos pasikeisti.

Įsigydami valytuvą atkreipkite dėmesį į gamintoją ir kainą. Jei kaina itin žema, rekomenduojame gerai pagalvoti, ar tikrai verta šitaip taupyti. Vidutinė 2 priekinių valytuvų kaina yra 15-25 eurų. Brangesni valytuvai gali būti daugiau prabangos prekė, o ne būtinumas.

Valytuvus galite įsigyti ir internetu, tačiau reikia puikiai žinoti jų išmatavimas ir suprasti, kokį tvirtinimo būdą jie naudoja. Taip galima sutaupyti gana nemenką sumą – jos pakaks ir galinio stiklo valytuvo gumai pakeisti.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas