Guminiai automobilio kilimėliai

Guminiai automobilio kilimėliaiLietuvos klimato sąlygomis važinėjantys automobiliai patiria daug „streso“ – tai jiems karšta, tai šalta, tai drėgna, tai tenka „maudytis“ druskos ir purvo voniose.

Sudėtingas tas mūsų automobilių gyvenimas, bet mes, vairuotojai ir mašinų savininkai, galime jį palengvinti. Vienas iš tokių palengvinimo būdų – guminiai automobilio kilimėliai, kurie pakeičiami prieš žiemą. Vasarą galima važinėti ir veliūriniais kilimėliais, tačiau žiemą rekomenduojame guminius.

Guminiai automobilio kilimėliai yra unikalūs. Jie pritaikyti būtent tam tikram automobiliui. Tai reiškia, kad Volkswagen Golf kilimėlis netiks Toyota Plius automobiliui. Kartais būna net ir tokių kuriozų, kad tos pačios markės automobilio kilimėliai netinka, nes vienas pagamintas senesnio modelio, o kitas – naujesnio modelio mašinai. Renkantis guminius kilimėlius internetu reiktų atidžiai pasiskaityti kokiam automobiliui jis tinkamas, o svarbiausia, nuo kokių metų gamybos.

Universalūs guminiai automobilio kilimėliai yra kita išeitis. Jie yra gana lankstūs, todėl įtelpa į grindų ertmes be didesnių pastangų. Jei kilimėlis per didelis, jį galima peiliu apipjaustyti tam tikrose vietose. Tada jis telpa idealiai. Kam to reikia? Priežastis labai paprasta – nepatogu spaudyti sankabos, akseleratoriaus ir stabdžių pedalus. Kilimėlis pasislenka į priekį ir susivelia ties pedalų svirtimis. Tada jos nenusispaudžia iki galo. Maža to, kad nepatogu, bet ir galima sukelti avariją, nes nelabai sklandžiai veikia stabdžiai ir akseleratorius.

Vairuotojo ir keleivių kilimėliai yra skirtingi, nes keleivio pusėje nėra jokių pedalų. Antroje eilėje kilimėliai dažniausiai būna vienodi. Jei automobilis yra vienatūris ir turi 7 vietas, papildomos 3 eilės kilimėlius galima įsigyti jau už papildomą kainą – į komplektą jie neįtraukiami. Dėl to reikia juos pritaikyti idealiai ypač tuose automobiliuose, kuriuose trečia sėdynių eilė susilanksto į bagažinę.

Beje, yra ir specialūs bagažinės kilimėliai. Jie dažniausiai būna veliūriniai, bet galima rasti ir guminių.

Automobilio guminiai kilimėliai yra paprastai valomi. Tereikia tik išimti kilimėlį ir iškratyti. Galima dar pora kartų perbraukti šluotele (tiks ir langų valymo šluotelė) ir dėkite atgal į saloną. Veliūrinius kilimėlius paprastai reikia siurbti, o tai reiškia papildomas išlaidas. Guminiai kilimėliai yra atsparūs žemoms temperatūroms, jiems nebaisus sniegas, ledas, vanduo, todėl rekomenduojama tokius naudoti žiemą. Vasarą vėl galima susidėti veliūrinius.

Yra guminių kilimėlių minusas – jie visi vienos spalvos. Taip pat kai kurie kilimėliai duoda nemalonų kvapą, kurį galima panaikinti panaudojus oro gaiviklį. Bet tik nekokybiški kilimėliai skleidžia gumos kvapą, kuris erzina kai kuriuos vairuotojus. Dar vienas minusas yra kilimėliai su primontuotomis guminėmis dalimis. Tai gali būti papildomas protektorius, tinklelis ir t.t. Jos turi blogą tendenciją – per laiką suplyšti. Dėl to rekomenduojama rinktis kokybiškus ir vientisus kilimėlius. Galima juos įsigyti ir internetu. El. parduotuvėse – pigiau.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas