Logistikos sritis: ekspedijavimas

logistikos-sritis-ekspedijavimasLietuva yra tranzitinė šalis, todėl į ją patekti galima tiek sausumos transportu, tiek oru, geležinkeliu bei vandens keliais.

Logistikos ekspedijavimas. Eksportas yra tai iš ko auga mūsų šalies ekonomika, tad Lietuvoje prekių ir paslaugų grandis vis labiau vystosi bei tobulėja. Visa ko pasekoje itin auga eksportas. Dėl to, auga konkurencija, atsidaro naujos, perspektyvios logistikos kompanijos, kurios siūlo patrauklias paslaugas tiekėjams bei gamintojams. Tad galima sakyti, logistika mūsų šalyje išties užima svarbią vietą auginant ekonomiką. Tai yra viena iš perspektyviausių sričių, kuri kasmet vis labiau plečiasi.

Tad reikia nenustebti, išties šią profesiją renkasi daug žmonių, tačiau norint būti geru transporto vadybininku reikia turėti geras žinias, būti komunikabiliam, turėti strategišką, logišką mąstymą. Tačiau greitis čia taip pat svarbu. Kadangi šis darbas nėra lengvas, dažnai logistikos srityje dirbantys žmonės patiria stresą, jaučia per didelį darbo krūvį, tad norint dirbti logistikoje reikia turėti gerą psichologinį mąstymą. Ekspedijavimas yra viena iš logistikos srities atšakų, kuri nėra lengviausia, kadangi reikia koordinuoti kartais vienu metu daugiau nei kelis krovinius. Tad kvalifikacija čia taip pat labai svarbi.

Ekspedijavimas yra tokia transporto vadybos rūšis, kai ekspeditorius gauna užklausą, ir pagal užklausos formą privalo surasti tinkamiausią transporto priemonę. Tarkim jei vežamas koks nors greitai gendantis maistas, tai būtinai tai turi būti šaldytuve, jeigu pavojingas krovinys, taip pat turi būti vežamas specialiu transportu. Čia pasirinkimas dar nesibaigia, kartais užklausos yra iš tolimų pasaulio kraštų. Tenka rinktis ar užteks sausumos transporto, o gal teks gabenti jūra, bet dažniausiai pasirenkamas kitas variantas — gabenimas oru.

Tuomet ekspeditorius turi koordinuoti visą krovinių pasiėmimą, sudaryti maršrutą, kaip patogiau gabenti krovinį. Ekspedijavimas tuo ir pasižymį, kad vienas žmogus turi rūpintis viskuo. Taip pat jis stebi krovinį, numato išsikrovimo laiką bei sutvarko visus formalumus. Paprastai, formalumai yra susiję su sutartimis, draudimu, sąskaitomis bei muitinės tarpininkavimo dokumentacija. Tad, kaip matome, norint būti ekspeditoriumi reikia turėti nemažai patirties dirbant logistikoje.

Norint dirbti logistikos srityje reikia turėti išsilavinimą bei žinoma gerą galvą ant pečių, kurioje būtų žinių ir patirties dirbant transporto įmonėje.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas

No Responses