Osciloskopai tampa vis reikalingesni servisams

Automobilių remonto rinkoje nėra taip dažnai išleidžiama visiška naujai sukurta įranga, kuri tampa taip sparčiai reikalinga. Beveik visais atvejais serviso įranga tiesiog yra tobulinama, kol bus pasiekta su ja maksimumas ką galima išspausti. Tačiau, dar palyginus nesenai, osciloskopai tik atsirado servisuose, o dabar jie tampa vis reikalingesni. Žinoma, osciloskopai yra naudojami net labai senai. Tačiau pritaikyti naudoti su automobilių remontu buvo visai nesenai. Kadangi dar palyginus visai nesenai buvo pastebėta, kad jie būtų puikiai pritaikyti ieškoti gedimų automobiliuose.

Šie prietaisai dar iki šių dienų nėra labai plačiai naudojami, tačiau bėgant laikui jų naudojimas tik didės, kaip ir pačios panaudojimo galimybės. Tas pats buvo ir su diagnostikos įranga, daugelis gerokai ankščiau galvojo. Kad ji neprigis automobilių remonte, tačiau dabar tik retas servisas be jos įsivaizduoja savo kasdienybę. Osciloskopai ir diagnostikos įranga yra panaudojama toje pačioje srityje. Ši įranga gali lengvai ir greitai tinkamose rankose diagnozuoti koks yra gedimas transporto priemonėje.

Tačiau šią įrangą skiria vienas svarbus niuansas, su diagnostikos įranga galima sužinoti greitai koks yra gedimas automobilyje, o patys osciloskopai ne tik, kad gali atrasti gedimą, tačiau tinkamai atlikus veiksmus ši įranga gali rasti ir priežastį kodėl atsitiko ar periodiškai atsiranda toks pat gedimas. Taigi, osciloskopai gali padėti užbėgti gedimui už akių. Šio prietaiso darbo principas yra paremtas tuo, kad jis gali matuoti elektros įtampos vibracines bangas. Todėl jeigu koks nors mechanizmas veikia ne taip kaip turėtų, osciloskopas tą parodys ir mechanikas, dar neatsitikus gedimui, gali pašalinti problemą.

Taigi, osciloskopai daro tikrą perversmą automobilių ir kitų transporto priemonių automobilių remonto srityje. Jų darbo principas nors ir yra panašus į diagnostikos įrangos, tačiau iš tikrųjų yra visiškai skirtingas. Diagnostinė įranga padeda rasti gedimą, o osciloskopai padeda užbėgti gedimui už akių. Todėl transporto priemonės savininkas tikrai sutaupys pinigų šalinant gedimo priežastį. Nei remontuojant jau esamą gedimą. Būtent dėl šių priežasčių servisuose vis dažniau pamatysime šiuos prietaisus, kurie padės greičiau atlikti remonto darbus.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas

No Responses