7 būdai, kaip nustoti permąstyti

Daug permąstant gali labai sumažėti mūsų protinė energija ir produktyvumas. Tai gali sukelti nerimą, depresiją ir daugybę kitų neigiamų emocijų bei sveikatos problemų. Jei pastebėjote, kad įstrigote apmąstymų ir nerimo rate, pateikiame septynias strategijas, kurias galite išbandyti, kad nustotumėte permąstyti ir atgautumėte savo minčių kontrolę:

  1. Praktikuokite sąmoningumą. Vienas iš būdų, padedančių sustabdyti perteklinį mąstymą, yra geriau įsisąmoninti esamą akimirką. Sąmoningumas – tai dėmesio atkreipimas į savo mintis ir jausmus, jų nevertinant, ir tai gali būti galinga priemonė, padedanti nutraukti mintijimo ratą. Pabandykite kasdien skirti kelias minutes ramiai pasėdėti ir sutelkti dėmesį į kvėpavimą arba išbandykite sąmoningumo meditacijos programėlę.
  2. Judėkite. Mankšta yra puikus būdas išvalyti galvą ir ištrūkti iš savo minčių. Nesvarbu, ar eisite bėgioti, ar į sporto salę, ar lankysite jogos užsiėmimus, fizinė veikla gali padėti nukreipti dėmesį nuo minčių į kūną. Be to, jis išskiria endorfinus, kurie gali pagerinti jūsų nuotaiką ir sumažinti stresą.
  3. Užsirašinėkite. Kartais minčių paleidimas iš galvos ir užrašymas ant popieriaus gali padėti efektyviau jas apdoroti. Pabandykite vesti dienoraštį ir užrašyti savo mintis bei jausmus. Taip pat galite pabandyti naudoti „minčių įrašą“, kad išanalizuotumėte ir užginčytumėte neigiamas ar nerealias mintis.
  4. Naudokite vizualizaciją. Vizualizavimas – tai vaizduotės panaudojimas, kai mintyse susikuriate teigiamų rezultatų ar scenarijų vaizdinius. Tai gali būti veiksmingas būdas pertvarkyti neigiamas mintis ir ugdyti viltingesnį požiūrį. Pabandykite užmerkti akis ir įsivaizduoti vietą ar situaciją, kuri jums teikia ramybę ir taiką, ir sutelkite dėmesį į su ja susijusius vaizdus, garsus ir jausmus.
  5. Prasiblaškykite. Kartais geriausias būdas sustabdyti permąstymą – tiesiog duoti smegenims pertrauką. Raskite veiklą, kuri užimtų jūsų dėmesį ir atitrauktų jus nuo minčių, nesvarbu, ar tai būtų knygos skaitymas, ar ėjimas į kiną, ar laiko leidimas su draugais.
  6. Ieškokite paramos. Gali būti naudinga pasikalbėti apie savo mintis ir jausmus su žmogumi, kuriuo pasitikite, nesvarbu, ar tai būtų draugas, šeimos narys, ar terapeutas. Pasidalijimas savo sunkumais su kitu žmogumi gali padėti jums įgyti perspektyvą ir nesijausti vienišiems.
  7. Naudokite atsipalaidavimo technikas. Atsipalaidavimo technikos, tokios kaip gilus kvėpavimas, progresuojantis raumenų atsipalaidavimas ir vizualizacija, gali padėti nuraminti protą ir sumažinti stresą. Reguliariai praktikuokite šias technikas, kad geriau valdytumėte savo mintis ir emocijas.

Svarbu prisiminti, kad normalu, jog retkarčiais kyla neigiamų minčių, ir normalu jaustis prislėgtam ar įsitempusiam. Tačiau jei pastebėjote, kad susiduriate su chronišku pertekliniu mąstymu, svarbu kreiptis pagalbos. Psichikos sveikatos specialistas gali kartu su jumis parengti planą, kaip valdyti savo mintis ir pagerinti bendrą savijautą. Jei nesinori užtrukti valandų valandas ieškantis sau psichologo, kuriuo nenusiviltum, rekomenduojame išbandyti Meetelp. Ši platforma ne tik padės atrasti sau tinkamiausią psichikos specialistą bet ir lydės viso terapijos proceso metu. 


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas