Kada iš tikrųjų esu priklausomas nuo žolės? Psichologas pataria

Psichologas apibendrina: Marihuana, dar vadinama žole arba kanapėmis, yra psichoaktyvusis narkotikas, paprastai vartojamas pramoginiais ir medicininiais tikslais. Nors paprastai ji laikoma palyginti saugia, kai kurie žmonės gali tapti priklausomi nuo marihuanos. Tai gali sukelti neigiamų pasekmių jų asmeniniame ir profesiniame gyvenime, taip pat fizinės ir psichinės sveikatos problemų.

Taigi, kada iš tikrųjų esate priklausomas nuo žolės? Štai keletas požymių, kad galbūt kovojate su priklausomybe nuo marihuanos:

  • Jaučiate, kad negalite nustoti vartoti marihuaną, net jei to norėtumėte. Jei bandėte mesti marihuanos vartojimą, bet negalėjote to padaryti, tai gali būti priklausomybės požymis.
  • Nustoję vartoti marihuaną jaučiate abstinencijos simptomus. Tai gali būti dirglumas, nerimas, miego sutrikimai ir sumažėjęs apetitas.
  • Jūs ir toliau vartojate marihuaną nepaisant neigiamų pasekmių. Jei marihuaną vartojate nepaisant neigiamų pasekmių, pavyzdžiui, problemų darbe ar mokykloje, santykių ar finansinių problemų, tai gali būti priklausomybės požymis.
  • Teikiate pirmenybę marihuanos vartojimui, o ne kitoms veikloms. Jei pastebėjote, kad marihuanos vartojimą renkatės vietoj dalyvavimo kitoje veikloje ar atsakomybės, tai gali būti priklausomybės požymis.
  • Išsiugdėte toleranciją marihuanai. Jei pastebėjote, kad norėdami pasiekti tą patį poveikį turite vartoti vis daugiau marihuanos, tai gali būti tolerancijos požymis, galintis sukelti priklausomybę.

Jei pastebėjote bet kurį iš šių požymių, gali būti, kad atėjo laikas apsvarstyti galimybę kreiptis pagalbos dėl priklausomybės nuo marihuanos. Gydymo galimybės gali būti terapija, paramos grupės ir medikamentinis gydymas. Svarbu kreiptis profesionalios pagalbos, jei kovojate su priklausomybe nuo marihuanos, nes tai gali turėti rimtų neigiamų pasekmių jūsų sveikatai ir gerovei.

Ir jei nesinori užtrukti valandų valandas ieškantis sau psichologo, kuriuo nenusiviltumėte, rekomenduojame išbandyti Meetelp. Ši platforma ne tik padės atrasti sau tinkamiausią psichikos specialistą bet ir lydės viso terapijos proceso metu. 

Taip pat svarbu pažymėti, kad marihuanos vartojimas gali būti ypač žalingas jauniems žmonėms. Iki maždaug 25 metų smegenys vis dar vystosi, o marihuanos vartojimas gali sutrikdyti šį procesą ir sukelti ilgalaikių kognityvinių problemų. Be to, marihuanos vartojimas gali padidinti psichikos sveikatos problemų, tokių kaip nerimas ir depresija, riziką.

Apskritai svarbu žinoti apie galimą marihuanos vartojimo riziką ir pasekmes ir ieškoti pagalbos, jei susiduriate su priklausomybe. Jei nerimaujate dėl savo ar jums artimo žmogaus marihuanos vartojimo, svarbu kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą arba priklausomybės nuo psichoaktyviųjų medžiagų gydymo centrą, kad gautumėte paramą ir patarimų.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas