Skyrybų procesas: kaip jį išgyventi

Skyrybos dažnai yra sudėtingas ir varginantis procesas, ypač kai į jį įsitraukia teisininkai ir teismai. Planuojate savo ateitį, siekiate išsiaiškinti finansus ir galbūt sužinote, kaip nuo šiol veiks bendras tėvų gyvenimas. Kai visa tai baigsis, galbūt net nesustosite ir nepagalvosite apie savo emocijas, kurias patirsite įveikdami šį naują gyvenimo etapą. Tačiau prieš pradėdami iš tiesų judėti į priekį, svarbu šiuos jausmus visapusiškai apdoroti. Gali būti, kad jaučiate pyktį, liūdesį, sielvartą ir nerimą – tai visiškai normalios ir suprantamos reakcijos.

Ir nepaisant to, ar skyrybos vyks ginčo tvarka, ar tai bus taikios skyrybos internetu, gali būti naudinga susipažinti su keliais praktiškais patarimais, padėsiančiais lengviau išgyventi šį procesą.

Būkite malonūs sau

Nesvarbu, kokiomis aplinkybėmis, emocijų mišinys, su kuriuo susiduriate išsiskyrimo metu, dažnai gali būti painus ar net bauginantis. Gali būti, kad nesate tikri, kaip iki galo suvokti, ką jaučiate ar kaip turėtumėte jaustis. Tačiau svarbu prisiminti, kad nėra teisingų emocijų. Jūsų jausmai, kad ir kokie jie būtų, yra teisingi. Užuot kovoję su jais, leiskite sau pailsėti ir būkite sau malonūs. Tyrimais nustatyta, kad žmonės, kurie užjaučia save, praėjus keliems mėnesiams po išsiskyrimo geriau susidoroja su kasdieniais skyrybų iššūkiais. Būdami supratingi ir rūpestingi sau padėsite įveikti skyrybas.

Nežiūrėkite į savo santuoką kaip į nesėkmę

Laikui bėgant mūsų kultūroje skyrybos tapo mažiau stigmatizuojamos. Juk daugelis pirmą kartą sudarytų santuokų žlunga, o antros ir vėlesnių santuokų skyrybų skaičius dar didesnis. Vis dėlto gali kilti pagunda santuoką vertinti kaip pralaimėjimą, o tai gali trukdyti išsiskyrusioms poroms gyventi toliau. Netgi žodis „nesėkmė“ rodo, kaip mes žiūrime į skyrybas. Gera mintis – ar bent jau stengtis į tai nežiūrėti kaip į nesėkmę, o veikiau kaip į kažką, kas nebetinka kiekvienai šaliai. Ši perspektyva susijusi su mintimi, kad reikia būti geranoriškam sau pačiam.

Palaikykite teigiamą aplinką

Skyrybos gali tapti nemalonios, ypač kai į jas įsitraukia teisininkai ir teismai. Tačiau išlaikyti pozityvią aplinką ne tik aplink jus ir jūsų buvusį partnerį, bet ypač aplink jūsų vaikus yra naudinga visiems dalyviams. Tyrimai rodo, kad nuolatinius tėvų konfliktus patiriantiems vaikams kyla didesnė psichologinių ir socialinių problemų rizika. Be to, didelis stresas tik apsunkins jūsų skyrybų išgyvenimą.

Kad sumažintumėte nemalonumus, geriausia, jog skyrybos vyktų bendradarbiaujant arba tarpininkaujant – užuot ėmusis tiesioginio bylinėjimosi. Bendradarbiavimo skyrybų atveju paprastai turėsite daugiau įtakos priimant su skyrybomis susijusius sprendimus. Jei pasirinksite tarpininkavimą, neutrali trečioji šalis gali padėti jums ir jūsų buvusiam partneriui jaustis labiau įgalintiems „patiems kurti savo separaciją“.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas