Greitųjų kreditų rinka reikėtų domėtis kiek atsakingiau

greitieji kreditaiDabar greitieji kreditai be užstato suteikiami vis sunkiau, nes Lietuvoje veikiantys finansų rinkos dalyviai pasižymi didesniu atsargumu nei anksčiau.

Tiek kreditų bendrovės, tiek komerciniai bankai, tiek ir kiti paskolų teikėjai atsargiau vertina riziką. Nes per pastarąjį laikotarpį blogųjų paskolų skaičius buvo ženkliai išaugęs. Greitieji kreditai dabar lengvai prieinami.  O tai kreditoriams atnešė ir nemažai nuostolių. Šiuo metu kredito teikėjai labiau žiūri kiek klientas gauna pajamų, o taip pat jie atsargiau vertina ir kliento pateikiamą informaciją apie išlaidų sumas bei kitus įsipareigojimus. Internetu paskolas imantys asmenys dabar yra labiau analizuojami t.y. yra tikrinamas jų mokumas. Esant reikalui, kreditoriai prašo ir įrodyti, jog nurodomą pajamų sumą asmuo tikrai gauna.

Ankstesniais laikotarpiais kredito bendrovės net netikrindavo ar klientas pateikia tikslią informaciją apie pajamas. Žmogui užtekdavo pasakyti, kad jis pajamas gauna dar ir grynaisiais. Dabar visos bendrovės reikalauti įrodymų tiesiog privalo, nes kitu atveju, jos bus laikomos pažeidusiomis atsakingo skolinimo principus. Įdomiausia tai, kad jeigu kreditorius pažeidžia atsakingo skolinimo principus, tai jis sulaukia ir solidžios baudos, kuri vėliau jį privers gerai pagalvoti apie aplaidų mokumo vertinimą. Po vienintelės baudos dauguma kredito bendrovių tiesiog pasimoko iš savo klaidų ir paskui kliento mokumą tikrina kiek atsakingiau. Baudos siekia nuo kelių tūkstančių eurų.

Dabar kiekviena paskola internetu turi būti suteikiama atsakingiau nei anksčiau, todėl kreditoriai nuo šiol naudojasi platesniais informacijos šaltiniais. Tai reiškia, kad mokumo vertinimo metu kreditorius tikrina ne tik kredito istorijos ataskaitą, bet peržiūri kokia informacija pateikiama SODROS duomenų bazėje bei kituose informaciniuose šaltiniuose.

Blogiausia yra tai, kad internetinius kreditus vartotojai ima net nežinodami kokios tiksliai pasekmės būtų, jeigu skolos jiems laiku grąžinti nepavyktų. Kiekvienas besidomintis greitųjų kreditų rinka privalo žinoti, kad skolos negrąžinimas gali baigtis ir turto areštavimu. Turto areštas reiškia tai, kad bus areštuojamos banko sąskaitos ir jose esantys pinigai, gali būti areštuojamas turtas – automobilis, namas, butas ir t.t. Prieš skolinantis visada siūloma vartotojams atidžiau domėtis ne tik skolinimosi procesu, bet ir galimomis pasekmėmis.

Palikti žinutę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *