Kaip deklaruoti pajamas

Kiekvienais metais artėjant gegužės 1 d. daugybei žmonių kyla vienas ir tas pats klausimas, kaip deklaruoti pajamas? Vieni tokiais atvejais kreipiasi į buhalterius, kiti naudojasi pajamų deklaravimo paslaugas teikiančiomis įmonėmis, o dar kiti pajamų deklaravimo imasi savo pačių jėgomis. Tuo tarpu, jei jūs taip pat nusprendėte sutaupyti ir norite savo pajamas deklaruoti patys, turėtumėte atkreipti dėmesį į kelis patarimus.

Kaip deklaruoti pajamas internetu

Pirmiausia jūs turėtumėte pasirūpinti pajamų deklaravimui svarbiomis priemonėmis. Šios priemonės yra jūsų kompiuteris, internetas, galimybė prisijungti prie e. bankininkystės arba e. parašas. Norint deklaruoti savo pajamas, jums reikės apsilankyti Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS), kurią galite pasiekti per deklaravimas.vmi.lt ir paspaudę nuorodą „Prisijungti prie EDS“. Kai tai atliksite, jums reikės pasirinkti, kaip bus nustatyta jūsų asmens tapatybė. Kaip deklaruoti pajamas, tai galite padaryti tiek per išorines sistemas, pvz., savo banką, tiek ir naudojantis e. parašu.

Kai pasirinksite jums priimtiną asmens tapatybės nustatymo būdą ir patvirtinsite savo tapatybę, jums reikės išsirinkti platformą (svetainę) prie kurios prisijungsite. Šiuo atveju jums reikėtų pasirinkti „VMI el. paslaugos“ ir spustelėti „Prisijungti“. Tuomet pateksite į EDS sistemos vidų, kurioje turėtumėte matyti suformuotą preliminarią metinę pajamų deklaraciją. Tačiau jei tokia deklaracija sistemoje nebus suformuota, jums reikės pasirinkti naujausios versijos GPM (gyventojų pajamų mokesčio) formą ir ties mokestiniu laikotarpiu nurodyti praėjusius metus.

Kai spustelėsite mygtuką „Pradėti pildymą“, atsidursite mokesčių deklaravimo svetainėje (atnaujintoje jos versijoje), kurioje jūs turėsite keliauti žingsniais, atsakydami į pateiktus klausimus ir nurodydami reikalingus duomenis. Tai padaryti nėra sudėtinga, tačiau jei iškyla sunkumų, visuomet galite peržiūrėti ir „Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaracijos pildymo vedliu instrukciją“, kuri padės lengviau pajudėti iš pirminio taško. O jei ir žiūrėdami vaizdinę medžiagą nerasite atsakymo į jums iškilusį klausimą. Jus galite paskambinti telefono numeriu 1882 ir susisiekti su VMI specialistais, kurie telefonu padės jums užpildyti ir pateikti GPM deklaraciją.

Kaip deklaruoti pajamas VMI

Galiausiai, kai būsite perėję visus GPM deklaracijos pateikimui privalomus žingsnius ir pateiksite prašomus duomenis apie savo gautas pajamas už praėjusius mokestinius metus, jums beliks patvirtinti deklaracijos pateikimą. Tuomet prieš jus esančiame lange jūs matysite ar tam tikra pinigų suma jums bus grąžinta, ar priešingai – atitinkamą sumą jūs turėsite sumokėti į vieną iš VMI nurodytų banko sąskaitų. Jei nurodytą sumą jūs turėsite sumokėti VMI, galėsite iš karto paspausti šalimais esantį mygtuką „Apmokėti iš karto“. Tačiau jei neturite galimybės visos sumos sumokėti iš karto, galite kreiptis į VMI užpildę prašymą mokestinės paskolos sutarties sudarymui. Tai galite lengvai padaryti prisijungę prie „Mano VMI“ sistemos, kurioje užsakytumėte paslaugą minėtos sutarties sudarymui. Paprastai VMI atsakymo sulaukiama 1-2 savaičių bėgyje.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas