Kaip sužinoti ar filmai internetu platinami legaliai?

Kaip sužinoti ar filmai internetu platinami legaliai?
Ar filmai internetu legalūs?

Jeigu laisvalaikį leidžiate žiūrėdami filmus internete, tai dar nereiškia, kad jokių problemų ateityje nesulauksite. Filmai internetu daugelio vartotojų žiūrimi vos ne kasdien, bet retas interneto vartotojas susimąsto apie tai, kad tokia veikla yra laikoma nelegalia. Kalba eina būtent apie tuos filmų tinklalapius, kurie užsiima nelegalių kūrinių platinimu. Paprastai kalbant, tokie portalai viešina visus kūrinius neturėdami licencijų, o tai gali sukelti labai dideles problemas ateityje. Jeigu jūs irgi nuolatos žiūrite filmus internetu, vadinasi būtų pats laikas pasitikrinti ar svetainė, kurioje lankotės, užsiima legalia veikla. Kaip tai padaryti – nurodome žemiau.

Pirmasis žingsnis, kurį būtina padaryti

Ieškoti informacijos pačioje interneto svetainėje. Paprastai kalbant, daugelis interneto svetainių nurodo informaciją apie savo veiklą. Jeigu jūsų pasirinktas filmų tinklapis nepateikia jokios informacijos apie filmų platinimo politiką ir veiklą, vadinasi yra labai didelė tikimybė, kad jis tuos filmus platina neturėdamas tam teisės. Tai būtų nelegalus portalas, kuris sukels nemažus rūpesčius jums. Aišku, ne visada nutinka taip, kad baudžiami patys vartotojai. Bent jau kol kas, baudžiami yra tokių filmų tinklapių savininkai. Kaip bebūtų – būtinai paieškokite informacijos, kurioje būtų nurodyta ar filmai platinami turint licenciją ar ne.

Ar filmų tinklapis legalus?

Kitas būdas patikrinti ar filmų tinklapis veikia legaliai – žiūrėti į rekvizitus. Jeigu tai yra įmonei priklausantis tinklapis, vadinsi nebus sunku išsiaiškinti ar ji veikia legaliai. Įmonės pavadinimą suveskite paieškos sistemose ir žiūrėkite aprašymus. Ten neretai nurodoma ir veiklos sritis. Jeigu matoma, kad įmonė nevykdo filmų platinimo veiklos, vadinasi vėlgi – gali būti, jog ji užsiima nelegalia veikla.

Mokami filmai

Na ir galiausiai, jeigu už filmų peržiūras tenka mokėti simbolinius mokesčius, vis tiek išsiaiškinsite kam tuos pinigus vedate. Jeigu pinigų gavėjas yra fizinis asmuo, nemaža tikimybė, kad veikla vykdoma nelegaliai. Dažniausiai licencijas gauna įmonės, o ne fiziniai asmenys, nes šie neturi tiek pinigų. Tos licencijos kainuoja gana nemažus pinigus.

Filmai internetu visada turėtų būti žiūrimi tik tokiose interneto svetainėse, kuriose veikla vykdoma legaliai. Priešingu atveju, nemalonumų galite sulaukti ir jūs.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas