GRANDININIAI PJŪKLAI | Grandininių pjūklų tipai ir pagrindiniai skirtumai

Kada reikia greitai ir efektyviai atlikti medienos pjovimo ar kitus statybos darbus – pasitelkiami grandininiai pjūklai. Jie gali būti trijų skirtingų tipų, įvairių galimybių ir skirtingų gamintojų. Tokia įvairovė suteikia galimybę išsirinkti tokį, kuris atitiks visus Jūsų poreikius.
Šiame tinklaraščio įraše aptarsime pagrindinius grandininių pjūklų tipus, jų skirtumus ir pateiksime rekomendacinio pobūdžio informaciją, kuria galėsite vadovautis prieš įsigyjant pjūklą.

Elektriniai pjūklai

Elektriniai pjūklai yra tylesni nei benzininiai modeliai ir nereikalauja papildomos priežiūros – nereikia rūpintis tepalu ir kuru, tačiau privalu šalia turėti elektros lizdą. Jie gali varžyti judėjimo laisvę, tačiau, pasitelkus prailgintuvą, šią problemą galima išspręsti.

Malkų pjovimui savoms reikmėms elektrinių pjūklų visiškai pakanka. Paprastai jie naudojami lengvesniems darbams, pvz., šakų genėjimui ar nedidelių medžių pjovimui. Elektriniai pjūklai yra tylesni, ekologiškesni, juos ypač lengva užvesti.

Akumuliatoriniai pjūklai

Akumuliatoriniai pjūklai dažniausiai nėra galingi, o jų veikimo laikas – sąlyginai trumpas. Dėl šių priežasčių akumuliatoriniai grandininiai pjūklai tinkamiausi nesudėtingiems pjovimo darbams, tačiau kai kurie modeliai savo galingumu nenusileidžia ir benzininiams pjūklams.

Akumuliatorinius grandininius pjūklus dažniausiai renkasi tie, kuriems reikia mobilumo, kadangi jie yra mažesnio svorio ir nereikalauja didelės priežiūros, taip pat yra ekologiškesni, tylesni ir mažiau vibruoja.

Benzininiai pjūklai

Rekomenduojama apsvarstyti, kokioms reikmėms benzininis pjūklas bus reikalingas – miške, kur jis bus naudojamas profesionaliai, ar namų aplinkoje, kurioje nereikia didelės grandininio pjūklo galios.

Su benzininiais pjūklais ypač patogu dirbti iš bet kurios vietos, tačiau jie gali daugiau sverti ir reikalauti žymiai daugiau priežiūros nei kiti pjūklai. Jiems reikia tepalų ir benzino, o mišinį talpoje reikia keisti apytiksliai kas tris mėnesius.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas