Kai atgalinių nuorodų rinkimas gali padaryti daugiau žalos nei naudos

Atgalinės nuorodos iš kitos svetainės į jūsų svetainę yra svarbi optimizavimo paieškos sistemoms (SEO) dalis. Jos padeda jūsų svetainei užimti aukštesnę vietą „Google“ ir kitose paieškos sistemose. Tačiau, ne visos atgalinės nuorodos yra vienodos. Tiesą sakant, jei jų surinksite per daug, jūsų svetainei jos gali labiau pakenkti nei padėti.

Svarbu suprasti, kad yra skirtumas tarp kokybiškų ir nekokybiškų atgalinių nuorodų. Kokybiškos atgalinės nuorodos bus gaunamos iš patikimų svetainių, turinčių atitinkamą turinį ir didelį domeno autoritetą. Pavyzdžiui, .edu svetainių arba svetainių, turinčių daug sekėjų socialinėje žiniasklaidoje. Nekokybiškos nuorodos gaunamos iš šlamštinių šaltinių t.y. menkaverčio autoriteto svetainės. Būtent dėl to ypač SEO tekstų rašymas turėtų būti atliekamas profesionaliai.

seo tekstu rasymas

„Google“ turi algoritmus, kurie skirti aptikti ir nubausti svetaines, turinčias per daug nekokybiškų atgalinių nuorodų. Svarbu užtikrinti, kad renkate tik kokybiškas atgalines nuorodas, nes tai pagerins jūsų svetainės reitingą paieškos rezultatuose ir suteiks geresnę patirtį lankytojams.

Šlamštinės atgalinės nuorodos ne tik gali pakenkti jūsų svetainės reputacijai, bet ir užtraukti „Google“ nuobaudas. Jei „Google“ aptiks, kad jūsų svetainėje naudojamos blogos nuorodos, gali visiškai pašalinti ją iš savo indekso. Tai reiškia, kad visos pastangos, kurias įdėjote rinkdami atgalines nuorodas, nueis perniek, jei svetainė bus pašalinta iš paieškos sistemos.

Atgalinės nuorodos taip pat turi būti tikrinamos

Jei vis dar nesate tikri, kas yra kokybiška nuoroda arba kaip ją patikrinti, yra įrankių, galinčių padėti. „Moz“ atvirų svetainių duomenų tikrinimo įrankis ir „Ahrefs“ atgalinių nuorodų tikrinimo funkcija yra dvi paprasčiausios galimybės leidžiančios įvertinti atgalinių nuorodų kokybę. Šie įrankiai gali padėti nustatyti geras ir blogas nuorodas, taip pat kitus SEO rodiklius, tokius kaip domeno autoritetas ir puslapio reitingas.

Taip pat svarbu užtikrinti, kad per daug atgalinių nuorodų nebūtų tik iš vienos svetainės. Staigų atgalinių nuorodų iš vienos svetainės padidėjimą „Google“ gali vertinti kaip bandymą manipuliuoti reitingais ir už tai bus skirta nuobauda. Geriausia būtų nuorodų kūrimo pastangas paskirstyti keliose svetainėse ir kiekvieną kartą naudoti skirtingus „anchor“ tekstus.

Galiausiai labai svarbu reguliariai stebėti savo atgalines nuorodas. Tai reiškia, kad būtina tikrinti ar nėra pažeistų nuorodų. Svarbu tikrinti ar turinys nesidubliuoja, ir užtikrinti, kad svetainės, į kurias pateikiamos nuorodos, vis dar būtų laikomos tinkamomis ir patikimomis. Jei aptikote blogų ar nereikšmingų nuorodų, geriausia jas kuo greičiau pašalinti, kad „Google“ jūsų nenubaustų.

Apibendrinant galima teigti, kad atgalinės nuorodos gali būti veiksmingas būdas pagerinti jūsų svetainės reitingą paieškos sistemų rezultatuose. Tačiau, svarbu užtikrinti, kad rinktumėte tik kokybiškas atgalines nuorodas iš patikimų šaltinių, kad išvengtumėte „Google“ nuobaudų. Tokie įrankiai, kaip Moz’s Open Sites Explorer ir Ahrefs Backlink Checker, gali padėti nustatyti geras ir blogas nuorodas, o reguliari stebėsena padės apsaugoti jūsų svetainę nuo nepageidaujamų atgalinių nuorodų. Kruopščiai taikydami atsargų požiūrį į nuorodų kūrimą, galite užtikrinti, kad renkant atgalines bus sulaukiama daugiau naudos nei žalos.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas