Kasdien vartojamo vandens kokybės gerinimas

Šiandien vis daugiau žmonių imasi sprendimų, kurių pagalba jie gali pagerinti savo gyvenimo kokybę ir kartu apsaugoti savo bei savo šeimos narių sveikatą. Tai neabejotinai yra labai sveikintini pokyčiai, kurie rodo, kad žmonės tampa kur kas sąmoningesni. Dėl šios priežasties mes galime matyti ir besikeičiantį požiūrį į savo kasdien vartojamą vandenį. Trumpiau tariant, daugybė žmonių rūpinasi savo vartojamo vandens kokybe. Todėl nori būti tikri, kad namuose naudoja tik kokybišką, gryną ir sveiką vandenį.

Vandens filtrai

Žinoma, tenka pripažinti, kad taip pat nemaža dalis žmonių iki šiol yra įsitikinę vienu dalyku. Kad centralizuotai tiekiamas vanduo yra visiškai kokybiškas ir nėra jokios prasmės imtis papildomų pastangų tokio vandens kokybės gerinimui. Tačiau tai nėra tiesa. Labai didelė dalis Lietuvoje esančių gyvenamųjų būstų susiduria su kietu vandeniu ir taip pat nemaža dalis – su geležingu vandeniu. Tai yra dvi dažniausios vandens problemos, o tai reiškia, kad nuo jų nėra apsaugotas nei vienas būstas. Nepaisant to, kad didelė dalis namų ūkių naudoja centralizuotai tiekiamą vandenį.

Tuo tarpu, jei jūs šiuo metu taip pat ėmėte galvoti apie tai, kokios kokybės vandenį kasdien vartojate, tačiau nesate tikri, kaip galėtumėte visą tai išsiaiškinti, vertėtų įvardyti keletą veiksnių, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti.

Pavyzdžiui, jei jūsų namuose naudojamas vanduo yra kietas arba labai kietas, jūs turėtumėte pastebėti besiformuojančias kalkių nuosėdas. Jas būna nesunku pastebėti įvairiuose buitinės technikos prietaisuose (pvz., skalbimo mašinoje ar indaplovėje), ant vonios ir dušo plytelių, ant čiaupo ir aplink jį, kriauklėje ir kitose su vandeniu dažnai kontaktuojančiose būsto vietose. Kalkės yra pagrindinis indikatorius, rodantis, kad jūs naudojate kietą vandenį.

Be abejo, galbūt su kalkių nuosėdomis jūs susiduriate jau seniai ir per šį laiką nepastebėjote jokių akivaizdžių bėdų. Tačiau nepamirškite, kad kietas vanduo nėra kenksmingas mūsų sveikatai. Todėl neigiamų sveikatos pokyčių pajusti ir neturėtumėte vandens filtrai (apart odos ir plaukų išsausėjimo bei galimų įvairių odos alerginių reakcijų). Tačiau dėl kieto vandens ilgainiui galima imti dažniau susidurti su užsikemšančiais vamzdžiais, santechnikos vamzdžių pažeidimais (dėl kurių prasideda ir nuotėkiai), buitinės technikos veikimo sutrikimais, tokių prietaisų našumo sumažėjimu, didesnėmis vandens sąnaudomis ir kt.

Jei nuolatos naudojamas kietas vanduo, buitinės technikos prietaisai paprastai ima dažniau gesti. Tai reiškia, kad taip pat tenka patirti ir didesnes išlaidas tokių prietaisų remontui. Jau nekalbant apie tai, kad dėl dažnų gedimu ir reikšmingo našumo sumažėjimo gali tekti pagalvoti ir apie naujos buitinės technikos įsigijimą, kas dar labiau padidintų patiriamas išlaidas.

Ir vėlgi, nereikėtų suprasti klaidingai – kietas ar geležingas vanduo nėra vienintelės bėdos, su kuriomis galima susidurti. Nereikėtų pamiršti ir įvairių vandenyje galinčių būti mūsų sveikatai kenksmingų cheminių medžiagų. Todėl visuomet yra naudinga atlikti vandens tyrimus, jų pagalba išsiaiškinant, koks iš tikrųjų yra jūsų namuose naudojamas vanduo.

Po atliktų vandens tyrimų ir nustatytų vandens problemų jums bus reikalingi ir vandens filtrai. Kadangi rinka gali pasiūlyti labai didelį skirtingų vandens filtrų asortimentą, vandens valymo specialistai jums galės rekomenduoti tinkamiausią ir našiausią vandens filtro modelį. Pritaikytą spręsti būtent tokias vandens problemas, su kuriomis susiduriate savo namuose. Taip pat šios srities profesionalai pasirinktus vandens filtrus galės sumontuoti jūsų namuose, todėl jums patiems nebereikės susidurti su jokiais papildomais nepatogumais. Taigi, šiuolaikiniai vandens filtrai gali užtikrinti, kad jūs kasdien naudotumėte tik kokybišką ir sveiką vandenį.