Negydomos nemigos pavojai

Nemiga yra dažnas miego sutrikimas, kuris negydomas gali turėti rimtų pasekmių. Nacionalinio miego fondo duomenimis, apie 30–40 % suaugusiųjų kenčia nuo nemigos. Yra daug galimų nemigos priežasčių, tačiau dažniausia yra stresas. Jei jums nepavyksta gerai išsimiegoti, svarbu kreiptis pagalbos į kvalifikuotą miego specialistą. Nemiga gali sukelti daugybę sveikatos problemų, įskaitant: 

nedarbo dienos 2022

1. Padidėjusi nelaimingų atsitikimų rizika. 

Kai nepakankamai išsimiegate, jūsų reakcijos laikas sulėtėja ir pablogėja mąstymas. Dėl to gali būti sunku saugiai vairuoti ar valdyti mechanizmus. Tiesą sakant, mieguistas vairavimas kasmet sukelia daugybę autoavarijų. Jei nuolat kenčiate nuo nemigos, svarbu nevairuoti kol nesikreipiate į gydymą siūlančias klinikas. 

2. Prastas darbo efektyvumas

 Nemiga taip pat gali turėti įtakos jūsų gebėjimui gerai atlikti darbą. Kai esi pavargęs, sunku susikaupti ir tęsti užduotį. Tai gali privesti klaidų darymo ir sumažėti produktyvumas. Remiantis vienu tyrimu, darbuotojai, kenčiantys nuo nemigos, dažniau klysta darbe ir yra mažiau produktyvūs nei gerai pailsėję kolegos. Jei pastebite, kad darbe sunku susikaupti, tai gali būti dėl nemigos. Tad, turėtumėte pasikonsultuoti su miego specialistu. 

 3. nusilpusi imuninė sistema

Miego trūkumas taip pat gali pakenkti jūsų imuninei sistemai, todėl galite būti imlesni ligoms. Vienas tyrimas parodė, kad žmonės, kurie miegojo mažiau nei šešias valandas per naktį, keturis kartus dažniau peršalo nei tie, kurie miegojo septynias valandas ar ilgiau. Jei sergate dažniau nei įprastai, tai iš dalies gali būti dėl to, kad miego kokybė ir trukmė neatitinka elementarių taisyklių. Dėl nemigos turėtumėte kreiptis į kvalifikuotą miego specialistą. 

4. Svorio padidėjimas

Nemiga taip pat gali sukelti svorio padidėjimą, nes sutrikdo alkio ir sotumo signalus smegenyse reguliuojančių hormonų veiklą. Kai nepakankamai miegate, jūsų kūnas gamina daugiau grelino (hormono, kuris sukelia alkį) ir mažiau leptino (hormono), kuris slopina apetitą. Tai gali sukelti potraukį riebiems, daug cukraus turintiems maisto produktams ir ilgainiui privesti prie svorio augimo. Jei kovojate su nemiga ir nerimaujate dėl svorio padidėjimo, pasitarkite su kvalifikuotu miego specialistu apie gydymo galimybes. Atminkite, kad į juos kreiptis reikėtų darbo dienomis, tad apie jas plačiau skaitykite čia: https://www.kds.lt/nedarbo-dienos-2022-metais/

Nemiga yra dažnas, bet rimtas miego sutrikimas, kuris negydomas gali turėti daug neigiamų pasekmių. Tai apima padidėjusią nelaimingų atsitikimų riziką, prastą darbą, susilpnėjusią imuninę sistemą ir svorio padidėjimą. Jei jums sunku gerai išsimiegoti, svarbu kreiptis pagalbos į kvalifikuotą miego specialistą, kad išvengtumėte šių galimų pavojų. 


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas