Teisinga veido odos priežiūra: patarimai, kaip tai pasiekti

Veido odos prieziura

Kiekviena iš mūsų svajojame apie skaisčią ir sveiką odą. Visur girdime apie tai, jog turėtume sveikai maitintis, gerti pakankamai vandens ir daug ilsėtis, kad mūsų oda visuomet išliktų sveika, graži ir jaunatviška, tačiau dažnai vengiame pasirūpinti tinkama savo veido odos priežiūra, nuo kurios tiesiogiai priklauso ir mūsų odos būklė.

Todėl nepaisant to, koks bebūtų jūsų veido odos tipas ir jūsų odos būklė, turite suformuoti veiksmingą kasdienės odos priežiūros planą, kuriuo vadovaujantis galėtumėte puoselėti savo odą, išsaugant jos elastingumą, stangrumą, lygumą ir jaunatviškumą.

Valymas

Kasdien mūsų veido odą veikia daugybė neigiamų aplinkos veiksnių – pradedant kenksmingais UV spinduliais ir baigiant oro tarša bei dulkėmis. Visa tai gali pažeisti mūsų odos barjerą, susilpninti odą, ją sudirginti, sukelti uždegimus, aknės protrūkius, išsausinti odą ir sukelti daugybę kitų odos problemų. Todėl veido odos valymas yra būtina kasdienės odos priežiūros sudedamoji dalis, kurios metu galima pašalinti ant odos paviršiaus susikaupusius nešvarumus, riebalų perteklių, negyvas odos ląsteles ir makiažo likučius.

Renkantis veido odos valymo priemonę, labai svarbu atsižvelgti į jų sudedamąsias dalis, kadangi veido prausiklis, kurį nuspręsite pasirinkti, turėtų neužkimšti porų ir būti labai švelnus bei nedirginantis. Oda po jos valymo neturėtų būti įsitempusi, išsausėjusi ir sudirgusi.

Serumas

Jei turite įvairių veido odos problemų, į savo kasdienę odos priežiūrą naudinga įtraukti ir serumą. Kokį serumą nuspręsite pasirinkti, priklausys nuo to, kokį rezultatą norite pasiekti, pvz., galbūt norite sumažinti pigmentines dėmes ir paskaistinti odą? O gal norite suteikti odai intensyvesnį drėkinimą? Atsižvelgiant į savo numatytus odos priežiūros tikslus, galite pasirinkti ir tinkamiausią serumą.

Drėkinamasis kremas

Veido odos drėkinimas yra tiesiog būtina kasdienės odos priežiūros sudedamoji dalis. Nepaisant to, koks bebūtų jūsų veido odos tipas, turite ją drėkinti. Todėl net jei jūsų oda yra riebi, privalote naudoti drėkinamąjį veido odos kremą – tiesiog pasirinkite tokį, kuris būtų lengvos tekstūros ir nekomedogeninis. Veido odą turėtumėte drėkinti du kartus per dieną – ryte ir vakare. Jei savo odos priežiūroje naudojate ir serumą, veido kremas turėtų būti naudojamas po pastarosios priemonės. Užtikrinus optimalų odos drėkinimą, galėsite lengviau išvengti odos išsausėjimo, ankstyvo odos senėjimo požymių, pvz., raukšlių atsiradimo, sumažėjusio odos elastingumo ir kt.

Apsauginis kremas nuo saulės

Kai laiką leidžiate lauke, turite savo odą apsaugoti nuo kenksmingų ultravioletinių (UV) saulės spindulių. Tam būtina naudoti plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės, kurio SPF būtų ne mažesnis kaip 30. Skirtingai nei dauguma žmonių mano, apsauginis kremas nuo saulės turėtų būti naudojamas ištisus metus, t.y. nepriklausomai nuo metų laiko ir oro sąlygų. Net jei už lango spaudžia šaltukas ir yra apsiniaukę, jūs turite savo odą apsaugoti nuo UV spindulių, kurie geba prasiskverbti pro debesis. Jei kasdien apsaugosite savo odą nuo UV spindulių, galėsite sumažinti odos išsausėjimo, ankstyvo odos senėjimo, nudegimų, hiperpigmentacijos ir netgi odos vėžio riziką.

Pabaigai

Nors kiekvieno žmogaus veido oda gali būti skirtinga ir lygiai taip pat gali skirtis numatyti tikslai, labai svarbu suformuoti teisingą veido odos priežiūros planą, kuriuo nuosekliai vadovaujantis galėtumėte išsaugoti skaisčią, lygią, gražią ir sveiką veido odą.

Platų natūralios veido odai skirtos kosmetikos pasirinkimą rasite: Chalure.lt


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas