Vairavimo kursai ir praktiniai patarimai būsimiems vairuotojams

Vairavimo kursai daugeliui mokinių kelia stresą – juk minimalius praktinius vairavimo įgūdžius turintis asmuo tampa atsakingas ne tik už savo, bet ir kitų eismo dalyvių saugumą.

Vairavimo kursai

Instruktoriai teigia, kad daugiausiai sunkumų kelia mokinių susikaustymas. Tik savo jėgomis pasitikintys mokiniai tampa gerais ir atsakingais vairuotojais. Tai gali padėti geri vairavimo kursai.

Vairavimo kursai organizuojami daugelyje Lietuvos miestų. Stiprios konkurencijos sąlygos leidžia mokiniams realizuoti individualaus pamokų tvarkaraščio reikalavimus, be to, vairavimo pamokos pritaikomos konkrečių moksleivių įgūdžių tobulinimui. Svarbiausios užduotys, keliamos būsimiesiems vairuotojams – gebėjimas tinkamai valdyti transporto priemonę kelyje ir aikštelėje, gera reakcija ir tinkamų sprendimų priėmimas.

Vairavimo egzaminų metu tikrinami būsimųjų vairuotojų įgūdžiai

Vairavimo egzamino metu vertinami būsimojo vairuotojo įgūdžiai ir skaičiuojamos padarytos klaidos, kurios skirstomos į kritines, specifines pasikartojančias ir nekritines. Pačios pavojingiausios – kritinės klaidos. Iš tiesų pakanka vos vienos kritinės klaidos, kad egzaminas būtų neišlaikytas. Viena esminių užduočių, kurias vykdo vairavimo kursai, yra būsimų vairuotojų supažindinimas su kritinėmis klaidomis ir jų grėsmės išaiškinimas.

Egzaminuotojai teigia, kad dažniausiai kritinės klaidos yra susijusios su kelio ženklų ir signalų nepaisymu, ženklinimo reikalavimų nevykdymu. Itin dažnai apie kritines klaidas kalbama ir dėl neteisingos transporto priemonės padėties manevruojant. Kaip kritinė klaida vertinamas ir automobilį simbolizuojančios gairelės kliudymas vairavimo aikštelėje. Egzaminuotojai teigia, kad daug rūpesčių kelia ir įvažiavimas į sankryžą degant raudonam šviesoforo signalui ar ištisinės linijos, skiriančios kelio juostas, kirtimas.

Dažniausiai organizuojami B kategorijos vairavimo kursai, kurių metu moksleiviai mokosi valdyti lengvąjį automobilį. Be to, nors moksleiviai gali rinktis, su kokia pavarų dėže laikys egzaminą, didžioji dauguma renkasi automobilį su mechanine pavarų dėže. Iš pirmo karto vairavimo praktikos egzaminą išlaiko kiek mažiau nei pusė visų laikančiųjų.

Opi problema – nelaimės kelyje

Skaičiuojama, kad per metus teisę vairuoti automobilį įgyja daugiau nei 45 tūkst. asmenų. Tiesa, negalima pamiršti ir kitos medalio pusės – jaunieji vairuotojai kur kas dažniau sukelia avarijas ir nelaimingus atsitikimus kelyje. Statistika rodo, kad pavojingiausi yra jaunieji vairuotojai, kurių amžius neviršija 25 metų.

Vairavimo instruktoriai ir egzaminuotojai teigia, kad net ir tie asmenys, kurie puikiai išmano saugaus eismo taisykles ir žino, kaip privalu elgtis kelyje, gavę teisę valdyti automobilį, pervertina savo jėgas, todėl elgiasi neatsakingai ir sukelia avarijas. Ekspertai primena, kad nesaugus elgesys kelyje gali tapti rimtų ar net mirtinų nelaimių priežastimi, todėl vairuodami privalote išlikti budrūs, stebėti eismo situaciją kelyje ir laikytis visų KET reikalavimų.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas