Kauno oro uostas – Lietuvos turizmo vartai

Kauno oro uostas

Kai kurie Lietuvos valdininkai jau nerimauja dėl pigių skrydžių bendrovių įsitvirtinimo Lietuvoje, esą jos privilioja neturtingus turistus, kurie ieško pigesnių keliavimo būdų, todėl renkasi pigius skrydžius. Jei Vilniaus oro uoste daugiausiai veikia nacionalinės oro linijos, tai Kauno oro uostas laikosi vien tik iš pigių skrydžių bendrovės keleivių srautų. Tiesa ten veikia ir viena nacionalinė bendrovė, bet skrydžių vykdo labai nedaug.

Kauno oro uostas 2010 metais priėmė rekordiškai daug keleivių – apie 800 tūkstančių. Turint omenyje, kad daugiausiai užsakomųjų skrydžių į šiltus kraštus, kuriuos organizuoja turizmo agentūros, vykdomi iš Vilniaus, tai labai neblogi skaičiai. Dali keleivių – lietuviai, emigruojantys į kitas šalis, kita dalis – tautiečiai, grįžtantys iš užsienio pailsėti, susitvarkyti dantų, aplankyti artimųjų. Trečia dalis – užsienio šalių turistai ir keliautojai iš Airijos, Anglijos, Vokietijos, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Belgijos, Danijos, Švedijos, Suomijos. Šiose šalyse pragyvenimo lygis yra labai aukštas palyginus su kitomis Europos Sąjungos šalimis, tad net ir nelabai turtingi turistai gali sau leisti išleisti vienos kelionės metu kelis šimtus eurų. Gal ne tūkstančius, bet už kelis šimtus eurų tikrai “pamaitinama” viešbučių ir apgyvendinimo paslaugų, maitinimo, suvenyrų rinka, viešasis transportas, turistinių vietos kelionių organizatoriai. Tokiu būdu į valstybės biudžetą surenkama daug mokesčių.

Kauno oro uostas yra strateginėje vietoje – Lietuvos viduryje, iš kur tiek sostinė, tiek pajūris pasiekiamas vos per 2 valandas. Jei esate keliavę į Egiptą ar Turkiją, prisiminkite 5 valandas autobusu važiuojant į kokį rimtesnį turistinį objektą, ir suprasite, kad 2 valandos kai kurių šalių gyventojams reiškia tiek pat laiko, kiek mums 45 minutės praleistos rytiniuose kamščiuose.

Pasižiūrėkime atstumus iki šauniausių Lietuvos vietų, kurios vilioja užsienio turistus.
Kaunas – Druskininkai – 120 km – automobiliu 1 val. ir 30 minučių kelio
Kaunas – Klaipėda – 210 km – 2 val. kelio
Kaunas – Trakai – 80 km – 1 val. kelio
Kaunas – Vilnius – 100 km – 1 val. kelio
Kaunas – Šiauliai – 170 km – 2 val. kelio
Kaunas – Jurbarkas – 85 km – 1 val. kelio

Šių maršrutų pakanka kelionėms net 5 dienas. Jų metu užsieniečiai turistai gali pamatyti tokias vietas kaip panemunės pilys, Lietuvos pajūris, delfinariumas, Grūto parkas, vandens parkas Druskininkuose, One.lt pramogų parkas su ilgiausiu skrydžiu per Nemuną, Druskininkų spa kompleksai, Trakų pilis ir miestelis, Vilniaus senamiestis ir muziejai, Šiaulių miestas, Kryžių kalnas, Mosėdžio akmenų muziejus, Kuršių Nerija ir dar daug kitų mažesnių turistinių objektų ir pramogų, kuriuos gali pasiūlyti Lietuva. Vien pabuvojimas Grūto parke ir Vilniaus teatralizuotame KGB bunkeryje ko vertas!

Kauno oro uostas turizmui tarnauja labai gerai, todėl valstybė galėtų labiau skatinti turizmo maršrutus iš laikinosios sostinės. Bet užuot tai darius geriau paburnoti apie neturtingus turistus…

Palikti žinutę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *