3 esminės interjero dizaino klaidos

interjero dizaino klaidosĮsirenginėdami namus, žmonės daro elementarių klaidų, kurios namus paverčia ne stilingais ir jaukiais, bet verčia šiek tiek suabejoti jų savininkų skoniu ir nuovoka. Taigi kokios interjero dizaino klaidos daromos dažniausiai?

Gausiai apstatyti namai

Yra žmonių, kurie mielai gyventų kone tuščiuose namuose, bet dar daugiau tų, kurie mėgsta kaupti daiktus. Pripažinkite interjero dizaino klaidos, visokių smulkmenų, suvenyrų vėliau būna labai sudėtinga atsikratyti, jie užima vietą, kaupia dulkes ir gadina nervus. Taigi prieš pirkdami pagalvokite, kokią funkciją namuose konkretus baldas ar daiktas atliks. Namų interjeras gražesnis netaps, jei nukrausite lentynas it prekių sandėlį. Daikto grožis – taip pat prastas kriterijus renkantis. Rinkitės mobilius, sulankstomus baldus, mokykitės daiktų laikymo meno, galiausiai išmokite išmesti tai, kas namuose tik užima vietą.

Visoms vaivorykštės spalvoms interjere – ne!

Per plati spalvų paletė namuose nėra gerai. Ir tai jokiu būdu nereiškia, kad namai turi būti pilki, tiesiog interjere turi vyrauti 2-3 pagrindinės spalvos, o ne visa jų galybė kaip vaivorykštės spektre. Interjero dizainas turi šį tą bendra su drabužių dizainu: ir vienur, ir kitur neverta perlenkti lazdos, nes daugiau nei 3 spalvos tiek aplinkoje, tiek aprangoje laikoma prasto tono ženklu. Jei sunku nuspręsti, kokia spalva dažyti sienas ar kokio atspalvio baldus rinktis, pravers interjero dizainerio paslaugos.

Stilių maišatis

Natūralu, kad svetainėje, kurioje iki šiol puikavosi antikvarinio ar klasikinio stiliaus baldai, rožinė odinė sofutė tikrai netiks. O kai kuriems žmonėms šauna ir tokios „genialios“ interjero idėjos. Jei namų interjeras suplanuotas tinkamai, viskas čia atrodys tarsi užverta ant vienos virvelės, o daiktai, aksesuarai bei baldai tik papildys vieni kitus. Pirmiausiai reikia pasirinkti vieną vyraujantį interjero stilių – klasikinį, Provanso, modernų ar country, ir kaip įmanoma stengtis jo laikytis. Kartais interjero dizaineriai ima maišyti stilius, ir jiems tai pavyksta visai neblogai, nes jie suranda daiktus, baldus siejančias savybes, suderina spalvas, raštus, formas, dydžius ir kt. Tačiau jei apie stilių mažai ką nusimanote, patys drastiškų eksperimentų geriau nesiimkite.

Palikti žinutę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *