Buto remontas – kaip pasidaryti… daržą bute

Buto remontasRemontuojate savo butą? Dabar yra pats laikas pamąstyti apie nuosavą daržą bute.

Gerai, palaukime, kol baigsite juoktis ir sukioti pirštus prie smilkinio. Visko pasitaiko – „crazy“ idėjos ne visada iš karto randa kelią į miestiečio širdį. Buto remontas tiesiog iššūkis.

Buto remontas visada yra susijęs su optimaliu ir efektyviu vietos panaudojimu. Kartais tiesiog nežinome, kas bus ant vienos ar kitos sienos. Spinta – greičiausias sprendimas, tačiau ar tikrai užgriozdinti namai yra gražu? Siūlome buto remonto metu vieną vietą spintai padaryti kiek kitokią. Ir čia nereikia nieko užsakinėti – viską galite pasidaryti patys.

Pradėkime nuo to, kas yra daržas bute. Kaip žinote, daržas, tai suartas žemės plotas su lysvėmis, kuriose auga skirtingos daržovės – agurkai, pomidorai, žirniai, svogūnai, česnakai, porai, kopūstai ir t.t. Bute to padaryti kaip ir neįmanoma, nes reikia žemės ploto kažkur kieme. Jei jo neturite, yra ir kita alternatyva – vertikalus daržas. Tai specialūs stoveliai, kuriuose pilama žemė ir sodinamos daržovės. Stoveliai gali būti pagaminami iš pačių įvairiausių medžiagų:

Mediniai. Tiesiog reikės keleto lentelių, baldinių plokščių atraižų ir pan. Padarote dėžutes, kabinate jas ant sienos saulės apšviestoje vietoje ir tempiate dirvožemį ir sėklas.

Plastikiniai. Jei geriate vandenį iš didelių plastikinių butelių ar perkate didelius plastikinius kibirėlius su raugintais kopūstais, jų neišmeskite. Jie puikiausiai tiks vertikaliam daržui. Aišku, juos reikės sugalvoti, kaip pritvirtinti prie sienos, nes iš karto į plastiką sukti medvaržtį nerekomenduojama – gali nuo svorio nuplyšti.

Metaliniai. Tam tiks ir dažų dėžutės, ir nebenaudojamos skardinės. Jas visas galima sujunti į vieną eilę, pritvirtinti ant vienos lentos ir lentą priveržti prie sienos.

Keramikiniai. Tai jau šiokia tokia prabanga, nes galite prisipirkti keramikinių indelių gėlėms ir ten susodinti savo daržoves. Aišku, bus reikalingas specialus stovas, kad galėtumėte savo daržoves kilnoti kur joms reikia.

Kai darote buto remontą, laisvas gerai apšviestas erdves panaudokite būtent tokioms „lentynoms“. Taip pat atkreipkite dėmesį į jūsų neišnaudotas balkono sienas, ypač, jei jis įstiklintas. Čia puikiausiai derės visos daržovės ir prieskoninės žolelės. Tik atminkite, kad pavasarį langai turi būti atviri, kad atskristų vabzdžiai ir augalus apdulkintų. Kitaip teks patiems su teptuku tai padaryti, bet neaišku, ar iš karto tai pavyks.

Vertikalus daržas puikiai žiūrisi ant žalsvos sienos. Augalai tarsi susilieja su pagrindu. Aišku, galite įsigyti ir specialų fototapetą su tikro daržo atvaizdu. Bus gana linksma į jį žiūrėti.

Nauda? Didelė. Jūsų namuose nuolatos bus šviežių daržovių. Taip pat namuose sklis malonus kvapas. Nuolatos atnaujinsite deguonies atsargas ir mėgausitės grynesniu oru. Tiesa, jei esate alergiškas, geriau šios minties atsisakyti, nes veltui būsite sugadinęs sieną. Geriau tada statykite spintą su plastikinėmis gėlėmis… Ką padarysi, ne visiems lemta turėti žalumynus savo namuose.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas

No Responses