Drėgmės matuokliai

Drėgmės matuokliai

Tikriausiai niekam nepatinka šaltasis metų sezonas, kai ne tik lauke, bet ir namuose būna šalta bei drėgna. Todėl ne tik mes turime pasiruošti tam, o ir privalome paruošti savo namus, padės drėgmės matuokliai.

Kaip tai padaryti? Seniau, dar kai gyvenome medinių langų bei durų eroje, visi užsikamšydavome savo duris storais paralono gabalais, kad tik pro tarpelius nepraeitų šaltukas, o dabar kai gyvename plastikinių durų ir langų laikotarpyje, tai to daryti nebereikia.
Vieni ruošdamiesi šaltajam sezonui perstumdo baldus, atidengia visas užuolaidas, kad tik radiatorių skleidžiama šiluma patektų į kambarį. Be viso to, reikia pasirūpinti ir savo oru, kuriuo kvėpuojame namuose. Žiema, rudenį mūsų šalyje ne tik daug sninga, bet ir lyja, todėl namuose, o ypač ant langų kaupiasi drėgmė, kuri mums nėra į naudą. Kadangi kaupiasi įvairios bakterijos, nejučia susergame. O juk norint išvėdinti kambarius neatsidarysime lango, kad išeitų šiluma. Drėgmės matuokliai.

Šaltuoju sezonu, namuose galima sakyti būna šiltnamio efektas, lauke šalčiau nei viduje, todėl ir pasigauname ligas. Tačiau iškyla klausimas, kaip žinoti, kad drėgmės kiekis namuose yra per didelis? Kaip ir minėjome anksčiau, namuose jaučiasi drėgmė, langai ryte būna aprasoję, arba dedasi ant lubų kampų pelėsis, tai jau yra ženklas, kad drėgmės namuose yra per daug. O techniškai tam ištirti yra naudojamas drėgmės matuoklis, kurio dėka galima greitai sužinoti, kad aplinkoje yra per didelis drėgmės kiekis ar ne.

Kad gerai jaustumės namuose mes privalome palaikyti mikroklimatą, tik tuomet norėsime grįžti į savo namus, juose jausimės sveiki, mūsų neslėgs ta drėgmė.

Paprastai namuose rekomenduojama palaikyti 18-21 laipsnių šilumą, žinoma, jeigu lauke -20 tai reikia šiek tiek aukštesnės temperatūros. Tačiau kiekviename būsto kambaryje yra sunku pritaikyti vienodą temperatūrą, kadangi virtuvėje ji nuolat kinta. Miegamajame patariama žemesnė temperatūra, bet šilumos vidurkis neturėtų būti didesnis nei 23 laipsniai šilumos. O tai padeda nustatyti drėgmės matuoklis, kuris dažniausiai turi ir temperatūros indikatorių, kuris parodo atskirai kambarių temperatūrą.

Taigi, jeigu norite gyventi sveikuose namuose, reguliariai tikrinkite kambario temperatūrą ir drėgmės lygi kambariuose. Jei pastebite pokyčius, tuomet stenkitės atsidaryti langus nors kelioms minutėms ir pravėdinkite savo namus. O norėdami matyti pasikeitimus – drėgmės matuokliai jums turėtų padėti.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas