Kaip geriau apsaugoti savo namus nuo nelaimingų atsitikimų?

Niekas nenori, kad jų namus užkluptų kokia nors nelaimė. Tačiau taip pat negalima naiviai galvoti, kad pakaks vien tik noro. Reikia imtis tam tikrų veiksmų bei pasirinkti atitinkamas saugumo priemones, kad pavyktų apsisaugoti nuo esminių negandų bei problemų, kurios iškyla namams. Tos problemos ir nelaimingi atsitikimai yra: gaisras, užliejimas, vagystė, įsilaužimas ir/ar vandalizmas. Pasižiūrėkime, kokių veiksmų gali imtis kiekvienas namų šeimininkas arba šeimininkė, kad geriau apsaugotų savo būstą ir turtą!

Signalizacija nuo įsilaužimo bei CCTV kameros

Nors Lietuvoje įsilaužimų rizika, per pastaruosius du dešimtmečius sumažėjo keleriopai, tačiau vagystės iš namų vis dar išlieka opiu galvos skausmu priemiesčių gyventojams. Jeigu gyvenate užmiestyje, kotedže arba nuosavame name, vagystės ir įsilaužimo rizika yra kelis kartus didesnė nei miesto centre gyvenančių žmonių tarpe.

Dėl to reikalingos dvi investicijos apsaugoti namus. Pirmoji būtų signalizacija. Nors ji neapsaugo nuo įsilaužimo, tačiau ji sutrukdo ilgapirščiams jaustis patogiai. Jeigu jie įsilauš į namus, turės vos keletą akimirkų viską spėti, nes saugos tarnyba jau bus pakeliui. Dažniau nei rečiau, įsijungusi signalizacija labai sumažina vagių grobį arba visiškai juos atbaido.

Antroji investicija – stebėjimo (CCTV) kameros, kurios leis daryti pilnavertį aplinkinės teritorijos monitoringą bei matyti, kas dedasi aplink jūsų namus. Reikėtų jas įrengti taip, kad teritorijoje būtų kuo mažiau aklų zonų.

Na ir taip pat labai rekomenduojama įsigyti ir investuoti į papildomas saugumo sistemas, tokias kaip domofonas su kamera. 

Gesintuvai nuo buitinių nelaimių

Labai nemaža dalis nelaimingų atsitikimų kyla tiesiog buityje. Didžiausia bėda apsaugoti namus gali tapti netikėta liepsna, kuri sparčiai plėsis ir pridarys žalos. Tiek virtuvėje, tiek kituose kambariuose nelaimingas atsitikimas neturėtų paversti jūsų įkaitais. Turėkite universalų arba būtent realiausiai grėsmės kategorijai pritaikytą gesintuvą ir išvengsite didelių rūpesčių bei galvos skausmų ateityje. Gesintuvus internete bene geriausiomis kainomis rasite čia.

Draudimas nuo užliejimo

Užliejimas aktualus ne tik daugiabučių, bet ir nuosavų namų gyventojams. Potvynis gali būti ne tik dėl to, kad kaimynai pamiršo išjungti čiaupą. Neretai tokia problema kyla ir dėl santechnikos mazgų gedimo arba dėl to, kad sklypas yra šalia vandens ir upė patvino, užliedama jį bei jūsų namus. Tokiu atveju yra vienintelė išeitis – draudimas. Jis tikrai nėra brangus, palyginus su nauda, kurią suteikia.

Tokiu atveju, kai užliejami jūsų namai, draudimas kompensuos didžiąją arba bent jau reikšmingą dalį patirtų nuostolių. 

Detektoriai ir signalai nuo kitų pavojų

Be signalizacijos nuo įsilaužimų, dar yra ir dūmų detektoriai, kurie visuose namuose jau yra būtini. Toks detektorius nėra brangus ar sudėtingas įrenginys, tačiau saugo jūsų gyvybę bei visų namuose esančių žmonių saugumą.

Taip pat egzistuoja ir išmanūs namų saugos sprendimai apsaugoti namus. Jie gali apjungti kelias apsaugos sistemas į vieną, pavyzdžiui centralizuoti visą namų apsaugą – vartus, duris, langus, priešgaisrinę apsaugą, signalizaciją bei kitas, susijusias sistemas. Taip galima valdyti viską vienu pulteliu ir supaprastinti namų ir juos supančios erdvės apsaugą nuo įvairių pavojų. 

Teritorijos apsauga

Sujungus stebėjimo kamerą su keliomis kitomis saugumo sistemomis, galima išvystyti gerą, aukšto lygio teritorijos apsaugą, kuri padėtų atbaidyti vandalus ir ilgapirščius. Iš tiesų, tai populiariausias teritorijos apsaugos sprendimas vis dar yra sarginis šuo. Visgi tenka pripažinti, kad norūs ir užsispyrę piktavaliai nesunkiai susidoros su šunimi, užmigdę jį su maistu. Dėl to daug efektyvesnis sprendimas (ilguoju laikotarpiu) yra apsaugos kameros bei integracija į saugios kaimynystės programas arba papildomos apsaugos samdymas. Jeigu turite turto arba labai vertinate savo saugumą ir ramybę, tuomet nebijokite investuoti į papildomą teritorijos apsaugą (personalą). 

Seifai

Daug kas klaidingai supranta seifo prasmę. Seifas negali 100% apsaugoti jame esantį turtą. Seifas turėtų būti naudojamas kaip kliūtis ir trukdis vagiui pasiimti tam tikrus daiktus. Kuo ilgiau trunka nulaužti seifo spyną, tuo geresnis tai yra seifas. Visgi dauguma ilgapirščių, kurie yra pasiruošę ir profesionalai, stengsis iš namų pavogti patį seifą, kurį atvers jau savo buveinėje. Dėl to seifus renkamasi montuoti į sieną ar grindis. Iš ten juos išimti pavyktų nebent sukėlus tiek daug triukšmo ir tokią didelę sumaištį, kad jie tikrai neliktų nepastebėti. Todėl nesivargina.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas