Kaip išsirinkti geriausias lentas terasai?

Turint prie namų nuosavą kiemą, beveik būtina turėti ir nuosavą terasą. Tam, kad būtų galima pasimėgauti savo kiemo teikiamais malonumais. Mėgautis ankstyvais ramiais rytais ir ilgais vasaros vakarais, grynu oru. Tuo pačiu – ir savotiškai padidinti namų erdvę. Tinkamai įrengta terasa gali džiuginti ir būti naudojama ne tik kaitrią vasarą, bet ir pavasarį ar rudenį. Ypač, jeigu ji  turi ir stoginę.
Tačiau labai svarbu pasirinkti tinkamas medžiagas terasos įsirengimui. Tam, kad ji būtų išties kokybiška ir patvari. Terasos lentos, priderintos prie namo apdailos dailylenčių, sukuria vientisą ir harmoningą vaizdas. O pasirinkus tinkamos kokybės medžiagas, terasa džiugins metų metus.

Taigi, į ką atkreipti dėmesį, renkantis lentas terasai?

Pirmiausia – patvarumas

Lietuvoje orai išties permainingi, nestinga kritulių, todėl terasinės medienos patvarumas turėtų būti vienas svarbiausių aspektų renkantis. Daug drėgmės, kaitrūs saulės spinduliai, sniegas bei šaltis – visa tai kasmet veiks terasos medieną.

Todėl renkantis medieną, prioritetas turėtų būti jos atsparumas šiems veiksniams. Todėl spygliuočiai šiuo atveju – patvariausias pasirinkimas. Lietuvoje dažniausiai renkamasi iš dvi šių medžių rūšių – pušies ir maumedžio. Abiejų medžių lentos yra išties tvirtos ir patvarios.

Renkantis tarp šių dviejų medžių, reikia įsivertinti jų skirtumus, tuomet bus lengva pasirinkti. Didžiausias pušinių lentų privalumas – jų natūrali apsauga nuo puvimo, pelėsių ir vabzdžių. Tačiau pušinės lentos neturi apsaugos nuo saulės. Jeigu terasa neturi stoginės, lentos bus nuolat veikiamos tiesioginių saulės spindulių. Todėl lentas būtina porą kartų per metus alyvuoti. Tam, kad šios neperdžiūtų ir neimtų skilinėti.

Tuo tarpu maumedis pasižymi panašiomis savybėmis, kaip ir pušis, tačiau yra gerokai kietesnis, tankesnis ir patvaresnis. Todėl šią medieną dažniausiai pasirenka tie, kurie planuoja statyti masyvius baldus terasoje, turėti daug svečių ir nenori rizikuoti, kad lentose liktų įspaudai. Maumedžio mediena išties kieta ir atspari. Ir gali atlaikyti sąlyginai didelį svorį. Tiesa, alyvuoti maumedžio terasos lentas taip pat būtina.

Lentų dažymas

Jeigu svajojate apie akinamai baltą terasą ar sodriai rudą, elegantišką, tuomet geriausias pasirinkimas – pušinės lentos. Kadangi pušis, lyginant su maumedžiu, gerokai lengviau priima spalvą. Ir jas galite nudažyti norima spalva. Tuo tarpu maumedžiui galima tik suteikti atspalvį alyvuojant. Kadangi tankus medis tiesiog „nepriima“ dažų. Tiesa, maumedis natūraliai, su laiku, įgauna pilką atspalvį. Kuris daug kam patinka. Jį galima dar suintensyvinti, naudojant geležies sulfatą. Taip išgaunant išskirtinį vaizdą. Kurio kasmet nereikia perdažyti.

Tuo tarpu pušinės lentos ilgainiui gali blukti. Tad reiktų nusiteikti ir kasmetiniam spalvos atnaujinimui. Tiesa, užtenka kartą per metus perdažyti, norint, kad spalva atsigautų.

Kas geriau – europinė ar sibirinė mediena?

Iš esmės, gera mediena yra tiek užauginta Europoje, tiek Sibire. Tačiau medis, augęs itin atšiauriomis sąlygomis, gavęs daug šalčio ir sniego, augo lėčiau, nei tas, kuris mėgavosi saule ir drėgme. Todėl sunkesnėmis sąlygomis išaugęs medis, laikomas tvirtesniu, atsparesniu. Tuo pačiu – Europoje augęs medis yra taip pat puikus pasirinkimas. Ir kurį iš jų pasirinkti, vieningo atsakymo nėra. Visuomet reiktų rinktis pagal savo galimybes ir aplinkybes. Pavyzdžiui, jeigu terasoje bus stoginė, kuri apsaugos terasos grindis nuo didelio kiekio sniego, lietaus ir saulės spindulių, galite rinktis mažiau atsparią medieną. Tuo tarpu jei stogo terasoje neplanuojate, tam, kad ja galėtumėte naudotis kuo ilgiau – geriau rinktis kuo atsparesnį variantą. Pavyzdžiui, sibirinį maumedį. Kurį užteks kartą per metus alyvuoti. Ir patvaria terasa džiaugtis metų metus.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas