Kaip susiplanuoti dienotvarkę?

Kaip susiplanuoti dienotvarkęTiek daug darbų, o tiek mažai laiko… Atrodo tiesiog verčiatės per galvą, bet vis tiek nespėjate visko padaryti, ką planavote. Kita vertus, ar išties planavote? Šiuolaikinio žmogaus dienotvarkė pakankamai įtempta, todėl ją reiktų kruopščiai apgalvoti, tačiau nuo ko pradėti?

Kaip suplanuoti dienotvarkę? Visų pirma, vertėtų įvertinti, kas jums trukdo atlikti visus dienos darbus. Gal mėgstate rytais, atėję į darbą, perskaityti naujienų portalus, juk reikia žinoti, kas įvyko pasaulyje, o gal dienos pradžios (ir ne tik) neįsivaizduojate be socialinių tinklų, juk reikia sužinoti, kas gero nutiko jūsų draugų ar pažįstamų tarpe. Visa tai yra nereikalingi trikdžiai, kurie ryja jūsų laiką. Naujienas pasaulyje ar artimųjų gyvenime galite perskaityti rytais prie kavos puodelio, kol dar nesate darbe, arba vakare, kai darbai jai baigti.

Visų antra, būtina susireguliuoti miego rėžimą. Tiesa, gal šis darbas šiek tiek aktualesnis tiems, kurie dirba laisvu grafiku iš namų. Kam keltis, kai darbe nelaukia piktas šefas ir niekur nevėluojate, tiesa? Visgi, vertėtų atminti, kad ilgai miegant diena trumpėja, o šiek tiek disciplinos niekam nepakenkė. Be to, įpratus anksčiau keltis, rytiniai „siaubai“ tikrai nebekankins, svarbiausia, kad eitumėte laiku miegoti ir išsimiegotumėte. Tuo tarpu, jei kiekvieną rytą turite būti darbe lygiai 8 ar 9 val., vertėtų atminti, kad žadintuvas turi nuskambėti tokiu metu, kad be jokio streso spėtumėte nusiprausti, papusryčiauti ir apmąstyti dienos planus.

Visu trečia, kiekvieną vakarą turėtumėte skirti bent 10 minučių savo laiko rytojaus dienotvarkei sudaryti. Patys svarbiausi darbai turi būti atlikti pirmiausia. Jei kolega paprašė paslaugos, kuri gali palaukti, arba planuojamas susitikimas, kuriame jums dalyvauti nebūtina, nemeskite kelio dėl takelio. Be to, atminkite, kad nesate robotas, jums taip pat reikia kelių minučių pertraukėlių, todėl, įveikus dalį darbų, pasimėgaukite kavos ar arbatos puodeliu. Kaip suplanuoti dienotvarkę, kad dienos darbų sąrašas išties gerokai palengvina gyvenimą. Svarbu nesukčiauti ir neįtikinėti savęs, kad šis darbas gali plaukti vien todėl, kad jis jums neteikia džiaugsmo.

Galiausiai reikia atminti, kad ir persidirbti nereiktų, tai reiškia, kad reikia nusistatyti darbo valandas ir po jų laiką skirti tik sau ir savo mylimiems žmonėms. Išeikite pasivaikščioti, nueikite į kavinę, spektaklį. Sustyguota dienotvarkė leis įgyvendinti laisvalaikio planus.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas