Namo apšiltinimas – skirtingos technologijos

Namo šiltinimasNuo namo apšiltinimo iš išorės ir vidaus priklauso jo energetinė klasė. Kaip žinote, dabar individualių namų statytojai įpareigoti statyti tik A klasės namus. Tai reiškia, kad namai yra labai sandarūs ir jų suvartojamos energijos lygis – labai mažas.

Namo apšiltinimas gali būti atliekamas labai įvairiai. Yra kelios efektyvios technologijos, kuriomis dabar naudojasi daugelis statybininkų.

Skysta purškiama ekovata

Tai purškiama ekovata, pagaminta iš celiuliozės. Ji yra ekologiška ir efektyvi, nes užpildo visas tuščias ertmes. Ši technologija labai dažnai naudojama seniems namams renovuoti. Tinka ne tik vidaus apšiltinimui, bet ir lauko.

Termoporas – kita technologija, veikianti gana panašiai, tačiau tai jau nebe ekologiškas būdas. Poliuretano grūdeliai su klijais taip pat sudaro skystą masę, kuri gerai užpildo tarpus ir suteikia namo sienoms reikiamas termoizoliacines savybes. Abi medžiagos yra degios.

Drožlių plokštės

Statant medinius karkasinius namus, medienos pjuvenų arba drožlių plokštės – idealus variantas. Jos yra atsparios šalčiui ir drėgmei, be to jomis galima šiltinti ir vidų, ir išorę. Drožlių plokštės yra pagamintos iš medienos drožlių, cemento ir stiklo (kad būtų nedegios), todėl yra ekologiškos. Nereiktų maišyti su OSB plokštėmis, kurios yra plonos ir pakankamai neekologiškos, nes jų gamybos procese naudojamos gana pavojingos cheminės medžiagos.

Mineralinė vata

Tai dar viena ekologiška priemonė, nes gaminama iš natūralių iškasenų – bazalto, dolomito, kuris kasamas ir Lietuvoje. Mineraline vata apšiltinti galima tiek mūrinius, tiek medinius karkasinius namus. Vienintelis trūkumas – pavojingos darbo sąlygos. Mineralinę vatą kloti reikia apsirengus specialia apranga, su apsauginiais akiniais, nes mikroskopiniai vatos gumulėliai, patekę ant odos, sukelia niežulį. Iš esmės organizmui ji nekenkia, tik jos montavimas gana nepatogus.

Lietuvoje populiari akmens ir stiklo vata.

Poliuretano plokštės

Jos degios ir neekologiškos, tačiau puikiai tinka drėgnoms patalpoms ir lauko šiltinimui. Dėl itin mažos kainos jas renkasi daugybė statytojų. Paprastai jos naudojamos perdangoms ir grindims, tačiau mūriniuose namuose gali būti panaudojamos ir lauko apšiltinimui.

Plokštės yra įvairaus storio, todėl galima pasiekti tikrai neblogų rezultatų.

Mediniams rastiniams namams apšiltinimo technologija liko tokia pati, kaip ir prieš šimtus metų – samanos. Dabar atsirado nemažai impregnantų, todėl rastus apsaugoti yra paprasčiau. Kai jie nesudrėksta, nesitraukia, tad ir tarpai tarp rastų lieka užpildyti ir sandarūs. Šioje srityje technologijos nepasikeitė ir vargu, ar pasikeis. Medis itin gerai draugauja su montažinėmis putomis, todėl visada nedidelius plyšius galima užtaisyti namų sąlygomis.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas