Namų dizaino patarimai – lentynėlės

Namo dizaino patarimaiKaip išnaudoti vietą, kuri yra gana gerai matoma, bet sunkiai prieinama? Kalbame mįslingai? Jei turite laiptus į antrą aukštą, kas ant jų sienos? Namo dizaino patarimai.

Taip pat tualete virš unitazo bakelio? O miegamajame virš lovos galvūgalio? Tokios vietos nėra labai patogios prieiti, todėl lieka dažnai neišnaudotos, arba išnaudojamos neefektyviai – paprasčiausiai paliekamos laisvos arba ten pakabinamas paveikslas arba rėmelis su šeimos nuotrauka. Mes ne prieš meno kūrinius ir šeimos nuotraukas, tačiau kai trūksta vietos, šios erdvės gali labai šauniai pasitarnauti. Jums tereikia tik priveržti lentynėles… Namo dizaino patarimai.

Statybiniuose prekybos tinkluose paprasta 100×20 cm balta išvisų pusių laminuota lentyna kainuoja nedaug – vos 3 eurus, o paprastų laikiklių pora – 2,5 euro. Taigi, lentynėlė kainuoja labai mažai. Jei esate pakankamai nagingi ir turite gerus įrankius, pavyzdžiui elektrinį pjūklelį, grąžtą, suktuvą, galite visas lentynėles pasidaryti ir patys. Dažų buteliukas papildomi ir galite kuo puikiausiai pritaikyti lentynėles prie esamo namų interjero. Namo dizaino patarimai.

Lentynėlės virš unitazo

Jei turite unitazą su pastatomu, o ne į sieną montuojamu bakeliu, virš jo esančią erdvę išnaudokite 3-4 lentynėlėms praktiškai iki pat lubų. Ten bus galima sudėti oro gaiviklius, papildomus tualetinio popieriaus ritinėlius ekstra atvejams, įvairius suvenyrus, šlapias servetėles, katytės tualeto smėlį ir kitus daiktus. Viršuje susidėti galima mažiau naudojamus daiktus, pavyzdžiui, suvynioti svečių rankšluosčius.

Knygų lentyna virš laiptų

Kaip dažnai iš knygų lentynos imate senas jau kelis kartus skaitytas knygas? Laukiate, kol užaugs vaikai, kad jas galėtumėte duoti paskaityti? Vaikai auga ne per metus, be to, nežinia ar tų pačių knygų jie nebus perskaitę elektroniniu formatu, tad senas knygas galima sukrauti į sunkiau pasiekiamas lentynas laiptų nišoje. Aišku, jei tik ten lentynėlės nemaišo lipti laiptais ir į jas nesitranko galva. Namo dizaino patarimai.

Lentynėlė-medis miegamajame

Virš lovos galvūgalio galima pasidaryti medžio formos lentyną knygoms ir suvenyrams. Imame ilgą medžio plokštę ir montuojame vertikaliai, tada dedame vieną trumpesnę lentelę horizontaliai ir dar trumpesnę jos gale vertikaliai, kad knygos turėtų į ką atsiremti. Jei tik suvenyrams, tai papildomos apsaugos nereikia. Taip pat lentelės gali būti statomos ir trikampio forma, ne tik 90 laipsnių kampo. Iš tolo jos primena medžio šakas. Prie sienos pritvirtinti galima nusipirkus baldinių trikampiukų su dangteliais varžteliams slėpti, kurie yra skirti tvirtinti lentynoms ir spintoms. Aišku, jie turėtų būti sienos spalvos, kad neišsiskirtų iš bendro konteksto.

Lentynėlės virš durų

Erdvė nuo durų apvadų viršaus iki lubų paprastai yra visiškai nenaudojama baiminantis, kad trenkiant durimis viskas nukris. Be reikalo. Lentynėlę pritvirtinus tvirtai ne dviem, o trimis ar keturiais laikikliais (dažniausiai ji bus gana ilga – 80-100 cm.), jokie durų patrankymai nebebaisūs. Ten galima sudėti knygas, suvenyrus, o vonios kambaryje rankšluosčius, buitinę chemiją ir t.t.

Lentynėlės virš langų

Čia viskas panašiai, kaip ir durų atveju, bet lentynėlės turėtų būti kiek siauresnės. Jos skirtos daugiau suvenyrams, nes vieta virš lango itin gerai matoma, tad užgriozdinus ją daiktais, išdarkoma namų erdvė.

Lentynėles visada galima modifikuoti – keisti kitomis, perdažyti, prikabinti prie jų pakabukų ir t.t. – tai jau fantazijos reikalas. Namų dizainas – jūsų pačių rankose, tad netinginiaukite ir namai atrodys nuostabiai.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas

No Responses