Sunkaus vaiko auklėjimas

Vaiko auklėjimasAr pamenate filmą „Ženklas“ (Omen) apie vaiką, kuriam ant galvos buvo trys šešetai, reiškiantys velnią? Vaiko auklėjimas tikras galvos skausmas.

Jei jums atrodo vaiko auklėjimas sunkus, kad jūsų vaikas būtent toks, paskaitykite šį straipsnį. Norime pasidalinti keletu minčių apie sunkaus vaiko auklėjimą.

Vienas angelas, kitas velnias

Kartais sunkų vaiką pasidaro patys tėvai. Ypač tada, kai namuose yra brolių ar seserų. Vienas jų būna visada gerietis, o kitas – blogas. Kartodami, kad tavo brolis yra geras, o tu – kvailys, darote savo vaiką sunkiu. Nežeminkite savo vaikų. Nenuleiskite jų savivertės iki žemumų. Tai gresia didele katastrofa ateityje. Mokslininkai nustatė, kad žema savivertė yra viena pagrindinių daugybės psichinių susirgimų priežastimi. Taip pat žema saviverte pasižymėjo ir didieji žmogžudžiai ir nusikaltėliai. Žemindami savo vaiką padarysite jį dar sunkesnį…

Išeitis iš šios situacijos – daugiau pagyrimų už itin mažus pasiekimus. Jei sunkus vaikas išbuvo kelias minutes ramus, būtinai pagirkite, kad jis labai geras vaikas, kad sugebėjo būti tyliai ir ramiai. Galite net duoti paskatinimą. Tada jis matys ne tik ko iš jo norite ir tikitės, bet ir kad gali būti mylimas ir reikalingas.

Laisvalaikis kartu

Daugelis tėvų, auginančių sudėtingo charakterio vaikus praranda kantrybę ir vaiko auklėjimą linkę patikėti specialistams, pedagogams ir planšetiniams kompiuteriams. Taip sunkiam vaikui atrodo, kad į jį nekreipiamas dėmesys, jis niekam nereikalingas, o ypač tėvams. Šią situaciją padeda sušvelninti laisvalaikis kartu. Žaiskite kortomis visa šeima, bet ne iš pinigų, o iš perskaitytų knygos puslapių (garsiai), sutvarkytų namų, nuskustų bulvių pietums ir t.t. Suaugusieji turėtų parinkti tinkamus kortų žaidimus. Azartinius lošimus vaikai ir taip pamėgs, tačiau juos išmokys žaisti ne tėvai.

Kitas būdas leisti laisvalaikį kartu – iškylos į gamtą, laužo kūrimas miške, fotosesijos, tam tikri iššūkiai. Tik nereikia to daryti didelėje žmonių grupėje. Tada suaugusieji kalbėsis su suaugusiais, o vaikai, sunkiai randantys bendrą kalbą vienas kito ims nekęsti… Tėtis ir sūnus, Tėtis, mama ir vaikai – daugiau dalyvių nereikia. Turite pajausti savo šeimą. Be to reikia tam tikrų sąlygų, kad išmanieji telefonai bus ištraukiami tik tada, kai ateis vakaras ir jau miegosite kur palapinėje. Nebent darote fotosesiją ir viską fotografuojate, ką matote pakeliui.

Bjaurus elgesys – protestas

Tėvams reiktų atsiminti vieną esminį dalyką. Jų sunkaus vaiko auklėjimas bjaurus elgesys yra savotiškas protestas. Vaikas priešinasi įsakymams, paliepimams, garsiai išreiškiamiems tėvų lūkesčiams dėl vaiko ateities. Jei tėvai nuolatos kartoja, kad vaikas užaugęs bus advokatas, o jam pačiam norisi piešti ar šokti, tai tokios kalbos vaiką labai neigiamai veikia ir jis pradeda maištauti. Galų gale pasiekiamas akligatvis, kai į bet kokius tėvų paliepimus, prašymus ir pageidavimus vaikas atsako protestuodamas. Tai yra elgdamasis negražiai. Leiskite vaikams susivokti patiems, ko jie nori. Tėvai visada nori to, ko neturėjo patys, todėl kartais reikia pagauti save sprendžiant vaiko ateitį.

Tikimės, kad tėvai supras ir padarys išvadas. Vaikas negimsta blogas. Jį tokį padaro artimiausia aplinka.

Palikti žinutę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *