VEJAPJOVĖS | Kaip tinkamai prižiūrėti vejapjovę?

Šiltasis sezonas kiekvienam nuosavo sodo turėtojui asocijuojasi su vejos pjovimu. Svarbu, kad veja būtų ne tik gerai nupjauta, bet ir atrodytų sveikai, o tam, jog šie tikslai būtų pasiekti, pasitelkiama vejapjovė – pagrindinis sodo pagalbininkas.

Visgi, prieš pjaunant veją privalu atlikti vejapjovės bendrąją apžiūrą ir įvertinti, ar ji yra tinkama naudoti, todėl šiame įraše aptarsime pagrindinius vejapjovės priežiūros aspektus, į kuriuos pravartu atsižvelgti.

Pjovimo peilis

Kaskart prieš pjaunant veją reikia patikrinti pjovimo peilį – ar šis tinkamas naudoti ir nėra deformuotas, taip pat pjovimo deką – joje neturi būti žolės likučių.

Privalu įsitikinti, jog pjovimo teritorijoje nėra akmenų, šakų ir kitų kieto pavidalo daiktų, kurie galėtų pažeisti peilį. Tokiu būdu vejapjovės peilis sunaudos mažiau energijos nei atšipęs.

Jei peilis atšipęs, veja ypač netaisyklingai nupjaunama, o žolės paviršius ima gelsti. Dėl šios priežasties vejos pjovimo peilį reikia galąsti, o vėliau ir subalansuoti.

Vejapjovės akumuliatorius

Jeigu turima vejapjovė – akumuliatorinė, reikia prižiūrėti jos bateriją. Pravartu atsiminti, jog negalima leisti akumuliatoriui visiškai išsikrauti, o visiškai nenaudojamą akumuliatorių reikia pakrauti kartą kas tris mėnesius.

Tam, kad vejapjovės akumuliatorius veiktų efektyviai, jį ir įkroviklį reikia laikyti nuo 5 °C iki 40 °C temperatūroje.

Oro filtras ir žvakė

Vejapjovė veiks nepriekaištingai, jei atitinkamai prižiūrėsite visas jos dalis, taip pat oro filtrą ir žvakę. Norint pasiekti geriausius rezultatus, pravartu kas mėnesį išvalyti oro filtrą. Jei to padaryti neįmanoma (naudojant vejapjovę itin intensyviai), filtrą reikia keisti nauju.

Dėl tokių pat priežasčių reikalinga išvalyti arba pakeisti žvakę, tačiau tai daryti kiekvieną vejos pjovimo sezoną – kartą į metus.

Alyva

Jau minėta, jog kiekvienąkart pjaunant veją – privalu atlikti bendrąją apžiūrą, tad svarbu patikrinti ir alyvos lygį. Jei įsigijote naują vejapjovę, alyvą reikia keisti po pirmų 5 naudojimo valandų, o vėliau – kartą per sezoną.

Ypač kokybiškos ir dažniausiai naudojamos keturtakčių variklių alyvos yra: Husqvarna Sae 30, Fuchs Titan Garden 30 bei Makita.

Papildoma informacija

Po kiekvieno vejos pjovimo reikia išvalyti pjovimo dekos vidinę dalį, kadangi prikibusi žolė ir purvas vidinėje pjovimo dangčio dalyje gali turėti įtakos pjovimo rezultatams.

Lapus, žolę ir purvą rekomenduojama nuvalyti šepečiu, paverčiant vejapjovę ant šono – duslintuvo (vejapjovės negalima versti ant oro filtro). Taip pat vejapjovės negalima plauti aukšto slėgio plovimo aparatu.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas