Vejos laistymas

Vejos laistymas

Laistymo sistemos iš LietausPaukštis.lt

Nepaisant to, kad mūsų klimatas yra labai tinkamas gražiai vejai, nes čia iškrenta daug kritulių, vis tiek reikia atidžiai stebėti, kad veja neperdžiūtų. Kad veja išsivystytų ir išsilaikytų gera šaknų sistema, jai reikia pakankamai vandens. Turėdama gerą šaknų sistemą, ji labai atspari ligoms ir išdžiūvimui. Ypač pavasarį ir vasaros mėnesiais, jei ilgą laiką nebūna pakankamai lietaus, svarbu ją laistyti. Tuomet jis vėl pradės atrodyti žalias ir gaivus. Jei nepakankamai laistysite, veja pradės atrodyti geltona ir matysis nykstanti žolė. Be to, žolėje pradės augti piktžolės. Taigi, tinkamai laistant, tręšiant ir pjaunant veją, ji išliks žalia ir neleis veistis piktžolėms. Iš esmės, norėdami tinkamai prižiūrėti veją, turėtumėte reguliariai tikrinti dirvožemio drėgnumą. Jei jis per sausas, būtinai turėtumėte purkšti.

Vejos geltonavimas

Kai labai karšta, žolė gali greitai pakeisti spalvą. Taip pat per ilgą sausringą laikotarpį, ypač pavasarį, žolė gali įgauti blogą būklę. Jei tai tęstųsi ilgą laiką, yra net tikimybė, kad žolė virš žemės žus. Tačiau šaknys paprasčiausiai liks nepažeistos. Kai tam tikru metu vėl iškris pakankamai kritulių, žolė paprasčiausiai atsigaus. Piktžolių sėklos gali lengvai patekti į plikas žolės vietas. Tada jos gali įsišaknyti atvirose vietose. Kai tik pradės lyti, šios piktžolės pradės sparčiai augti ir sunaikins veją.

Purškimas

Jums gali kilti klausimas, kada turėtumėte pradėti laistyti? Geriausia tai daryti iš karto, kai tik pasirodo pirmieji sausros požymiai. Tai yra, kad žolė tampa blankesnė ir pradeda keisti spalvą. Kai kurie kiti požymiai yra atsparumo praradimas ir lapų pageltimas. Jei nepradėtumėte laistyti, pasekmės žolei gali būti didelės. Netgi tokiu atveju gali žūti ir virš žemės esanti žolė, ir žemėje esančios šaknys. To reikėtų visada vengti. Geriausia veją laistyti esant aukštesnei nei 20 laipsnių temperatūrai du-tris kartus per savaitę. Kuo šilčiau, tuo dažniau reikėtų ją laistyti.

Tręšimas
Kadangi veją reikia ne tik laistyti, bet ir tręšti, svarbu ją palaistyti po tręšimo. Dėl agresyvių trąšų žolė gali nudegti. Trąšas reikia ištirpinti prieš patekant saulei.

Kada turėtumėte laistyti?

Laistyti nereikės tol, kol ryškiai šviečia saulė. Tai taikoma ne tik vejai, bet ir visoms kitoms sodo kultūroms, pavyzdžiui, augalams ir gėlėms. Ant lapo likę vandens lašeliai veiks kaip didinamasis stiklas ir taip nudegins lapą. Ši atsiradusi žala yra nepataisoma. Purkšti reikėtų pradėti tik tada, kai saulė nebe taip stipriai šviečia arba prieš jai pakylant. Jei pradėsite purkšti po 6 ar 7 valandos vakaro, yra tikimybė, kad viskas dar gali ramiai išdžiūti. Pelėsis negalės taip lengvai vystytis. Tai ypač svarbu augalams, kurie jam jautrūs. Galite prisiminti, pavyzdžiui, rožes. Čia šansai didžiausi, kai oras yra be vėjo. Todėl geriau purkšti, kai šiek tiek vėjuota. Tada drėgmė ne taip ilgai išsilaiko tarp augalų.

Todėl niekada nepurkškite dieną, kai šviečia saulė. Taip yra todėl, kad reikia išvengti per greito garavimo ar nudegimo.

Jei pradėsite laistyti, kai saulė pilnai apšviečia veją, didžioji dalis papildyto vandens išnyks. Dėl to vaizdas bus iškreiptas. Jums atrodys, kad įpylėte daug vandens, nors didžioji dalis jo išgaravo, o tai vejai jokios naudos neduoda. Taip pat yra tikimybė, kad vandens lašeliai, likę prilipę prie žolės šakelių, veiks kaip didinamasis stiklas. Lašai, apšvietus juos saule, nudegins aplinkinius žolės augalus. Purškimas turės visiškai priešingą poveikį tam, ko norite pasiekti.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas