Vieno aukšto namas: privalumai ir trūkumai

Vieno aukšto namas: privalumai ir trūkumaiLietuviai vis dažniau dairosi į nuosavo namo statybų pusę.


Gyvenant mažesniame mieste, pasistatyti namą yra pigiau nei dideliame. Norint gyventi dideliame mieste geriau rinktis butą. Tačiau, kas nenori buto, realiai supranta, kad už tą pačią kainą gali didmiesčio rajone įsigyti ar pasistatyti namą. Tačiau kokius namus dabar projektuoja ir statosi dažniausiai mūsų tautiečiai? Pagaliau lietuviai nesistato didelių rūmų bei dvarų, užtenka vos vieno aukšto namo su garažu ir terasa. Bet, kodėl vieno aukšto namų projektai laimi prieš dviejų aukštų, bei kokie jų privalumai?

Paprastai vieno aukšto namas pagal ploto užėmimą yra didesnis, tad turint nedidelį sklypą. Nepatartina statytis vieno aukšto namą, kadangi žalios aplinkos namuose bus ženkliai mažai, tačiau jei sklypas yra didesnis tuomet vieno aukšto namo projektai jiems kaip tik. Vieno aukšto name galima sudėti visus kambarius taip pat erdviai, kaip ir vieno aukšto name. Taip pat, tokiame name nereikia įrenginėti laiptų, kad išties nemažai kainuoja, o ir laiptų stiliai yra įvairūs, taip, kad jų išsirinkimas gali užtrukti. Tačiau vieno aukšto namų projektai reikalauja daugiau išlaidų liejant pamatus. Tiesa, vienaukštį namą yra lengviau pastatyti ir pasirinkus statyti karkasinį namą, jo statybos ilgai netrunka. Dilema yra viena, kaip į vieną aukštą sudėti visus reikalingus kambarius bei sudėlioti taip, kad viskas būtų neapkrauta ir logiška. Tačiau architektai, projektuotojai visada pasiūlo tokius vieno aukšto projektus, kurių išdėstymą galima visada keisti pagal norus.

Vieno aukšto namų projektai yra vertinami labiausiai dėl to, kad čia nereikalingi laiptai, o ir stogo aukštį galima pasirinkti. Ypač tose vietose kur yra svetainė bei virtuvė. Vieno aukšto namas sukuria didelės erdvės įspūdį, kai jo stogas yra aukštesnis nei įprastai. Taip pat grįžtant, prie laiptų temos, tai laiptai yra nepatogūs tuomet, kai yra maži vaikai arba gyvena senyvi žmonės, nes vėliau lipimas laiptais tiesiog tampa kančia. Tačiau kiekvienam namų statytojui yra skirtinga nuomonė apie namų aukštus. Viskas priklauso nuo individualių norų ir poreikių.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas

No Responses