Dovanos perkamos internetu

Dovanos pirkimas internetu yra tik būdas artimam žmogui parodyti tam tikrą dėmesį, susidomėjimą ar norą bendrauti – sako psichologai. Visai nesvarbu, kokias dovanas dovanojate, svarbu, kad kartu su jomis būtų parodyta daugiau dėmesio, nei įprastai.

Per gimtadienį labai džiaugiamės, kad kas nors darbe ar šeimoje padovanoja nedidelę dovaną. Tada nelabai svarbu dovanos vertė, kilmės šalis ar būsima jos nauda. Tiesiog yra be galo malonu gauti iš tam tikrų žmonių daugiau dėmesio, nei paprastai. Dovanos dovanojamos ne tik gimtadienio proga. Yra daugybė švenčių, kurios neapsieina be dovanų – Kalėdos, Velykos, Valentino diena, Mamos ir Moters diena, Tėvo diena, aišku, vestuvės, krikštynos, įvairūs šeimos susibūrimai ir t.t.

Psichologinė dovanos reikšmė

Dovanos reikšmė psichologo akimis yra padidintas malonus dėmesys, parodomas tam tikromis progomis. Žmogus dėmesį vertina labiau nei materialias vertybes, todėl dažnai dovanų kaina nėra labai svarbi. Kartais kaina gali sumenkinti pačios dovanos vertę, kuri buvo išreikšta vakarėlio metu parodytu dėmesiu, tostais, pajuokavimais. Dėl to svarbu visada nuplėšti kainos lipduką nuo įpakavimo.

Kaip veikia dovanų psichologija galima labai nesunkiai įsitikinti pastebėjus vaikus, kurie džiaugiasi kiekvienu jiems padovanotu saldainiu. Pasaulyje labai populiarūs šokoladiniai kiaušiniai su žaisliukais viduje. Vaikams nesvarbu, kad kiaušinis kainavo vos 2 eurus – svarbiausiai yra tai, kas jo viduje. Vėliau vaikas prisimena, kas tą dovaną jam padovanojo. Tai rodo, kad dovanos dovanojimo aktu buvo parodytas ypatingas dėmesys ir nustatytas tvirtas emocinis ryšys. Panašiai yra ir su suaugusiųjų dovanomis. Priešingai nei vaikai, suaugusieji iš dovanų tikisi daugiau naudos, dėl to labai nusivilia gavę vienodas dovanas arba minimalios naudos dovanų.

Dovanos pirkimas internetu

Dovanas galima pasidaryti pačiam, jei yra laiko. Tokios dovanėlės yra pačios šilčiausios ir turi labai stiprų emocinį užtaisą. Dovanas galima pirkti specialiose parduotuvėse, tačiau ten eiti reiktų žinant, ko nori. Paprasčiausiai dovanas galima įsigyti internetu. Lietuviškame internete apstu įvairių dovanų el. parduotuvių, kurios siūlo pačias įvairiausias dovanas.

Internete dovanos dažnai būna pigesnės, nei perkant parduotuvėje. Tiesa, internete jų paliesti negalima, nors nuotraukų iš visų pusių galima rasti pakankamai, kad būtų susidarytas tikroviškas įspūdis. Taip pat internetu perkant dovanėles taupomas laikas, kurį paprastai pirkėjai sugaišta važinėdami po parduotuves.

Dovanų planavimas

Perkant dovanas internetu būtina tinkamai viską suplanuoti. Rekomenduojama vienu metu pirkti dovanas keliems žmonėms. Tokiu atveju sutaupoma pristatymo mokesčiui, kuris taikomas tik vienas visam prekių rinkiniui. Kartais el. parduotuvės vykdo akcijas, kurių metu nemokamai pristato pirkinius, jei vienas užsakymas viršija tam tikrą numatytą sumą.

Ketinant pirkti dovanas galima užsisakyti keletą el. parduotuvių naujienlaiškių, kad laiku pasiektų informacija apie vykdomas akcijas ir nuolaidas. Tai ypač aktualu, jei dovanojamos knygos, kvepalai, kompiuterinė technika, nes šioms prekėms nuolatos vykdomos įvairios akcijos. Taip pat galima stebėti ir grupinių nuolaidų portalus, kuriuose kartais prekiaujama itin originaliomis paslaugomis. Dovana – ne tik realus daiktas ar nuolaidų čekis, tai ir unikali paslauga, kuria paprastai jubiliatas nepasinaudotų.

Nusipirkus kelias dovanas iš karto, iš karto jas galima supakuoti ir užrašyti jubiliato vardą, kad kas kartą atidarius dovanų spintą matytumėte, kurios dovanos turi būti įteiktos artimiausiu metu.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas

No Responses