Fotografija – hobis ar darbas?

Fotografija – itin daugelio mėgstamas užsiėmimas. Potraukis fotografijai, fotografų teigimu, išryškėja gana anksti. Daugeliui fotoentuziastų tikras prestižo reikalas – įsigyti geresnės kokybės fotoaparatą. Tas, kuris išties myli fotografiją, fotoaparato iš rankų nepaleidžia nei draugų vakarėlyje, nei atostogaudamas, nei kitose veiklose.

Jei vaikas, užuot prisipirkęs visokių niekučių, uoliai taupo pinigus fotoaparatui – galime spėti, kad tai nėra paprasta užgaida, ir ateityje jis gali pasiekti aukštumas. Fotografija.

Rask mėgstamą darbą…

Tikriausiai esate girdėję posakį „Rask mėgstamą darbą, ir tau niekada nereikės dirbti“. Iš tiesų tie, kurie gali dirbti mėgstamą darbą, yra laimingi žmonės – jiems neteks kamuotis sukandus dantis. Tad minėtasis posakis puikiai tinka ir fotografuojantiems: jei išties patinka tai, ką darote, jei turite talentą ir noro veikti, tikrai galite savo pomėgį lengvai paversti darbu ir sulaukti pripažinimo visuomenėje. Juk darbas, kuris teikia malonumą, visuomet atliekamas gerai, ar ne?

Ką sako rinka?

Lietuvoje daugelis negalėtų išgyventi vien tik iš fotografijos, todėl fotografija lieka hobiu. Pavyzdžiui, rastume nemažai žmonių, kurie dirba tradiciniame darbe „nuo 8 iki 5“, o vakarus ir savaitgalius skiria pomėgiui. Patys talentingiausi fotografai po kelerių metų tokio blaškymosi galiausiai nusprendžia, kad metas hobiui virsti pagrindine veikla. Jei fotografas turi dar ir „verslininko gyslelę“, jis įsteigia verslą ir drauge dirbti pakviečia dar kelis fotografus. Taigi norint, kad fotografija iš hobio taptų pagrindiniu amatu, prireiks sėkmės, gausybės klientų, įdirbio ir žinomumo rinkoje.

Meskite romantiškas svajas

Daugelis fotografiją įsivaizduoja kaip svajingą pasivaikščiojimą su fotoaparatu gamtoje ar pajūryje. Tačiau viskas ne taip paprasta. Norėdami užsidirbti, fotografai turi fotografuoti ir vestuves. Čia ne tik reikės 8 ir daugiau valandų bėgioti paskui jaunavedžius, bet vėliau kruopščiai redaguoti, taisyti nuotraukas. Norint profesionaliai fotografuoti, prireikia nemažų investicijų – vien kiek kainuoja geras fotoaparatas ir visa fototechnika, o kur dar įvairūs kursai, seminarai, stažuotės ir kt. Taigi fotografijos paslaugos brangios – ne veltui: norėdami tapti gerais fotografais, žmonės investuoja laiko ir pinigų. O kas fotografija jums – hobis ar darbas?

No Responses

Palikti žinutę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *