Kaip suorganizuoti vaiko gimtadienio šventę?

Artėjant vaiko gimtadieniui, pradedama galvoti kuo gi čia nustebinti ir pradžiuginti savo mažylį bei jo svečius. Tačiau daugelis tėvelių net nežino, nuo kurio galo pradėti organizuoti vaiko gimtadienis šventę. Suprantama, juk tai nėra kasdieninis reiškinys. Todėl pabandysime šiame straipsnyje aptarti, kaip suorganizuoti geriausią gimtadienį savo vaikui.

Vaiko gimtadienis

O viskas prasideda nuo idėjos, kurios toli ieškoti nereikia. Gimtadienio šventės tema – tai jūsų vaiko pomėgiai: automobiliai, princesės, stalo žaidimai, pasakos ir t.t. Taigi, sugalvoti vaiko gimtadienio šventės idėją tikrai nėra sudėtinga, sudėtingiau ją įgyvendinti. Kaip sakant, vaiko gimtadienis šventas reikalas.

Nepersistenkite su spalvomis

Daugelis tėvų įsivaizduoja, kad vaiko gimtadienis – tai galybė spalvų ir įvairiausių dekoracijų visuma. Netiesa! Su spalvomis nereikia persistengti. Išsirinkite tris pagrindines spalvas, taip bus paprasčiau išlaikyti vientisą šventės tematiką, pavyzdžiui, jei organizuojate princesės gimtadienį, puikiai tiks baltos, švelniai rožinės ir levandos spalvos derinys, o jei šventė skirta užkietėjusiam automobilių gerbėjui, galite rinktis juodos, raudonos ir baltos spalvos derinį. Manote juoda spalva visiškai netinka vaiko gimtadieniui? Juoda puikiai tinka ir vaiko gimtadieniui, ir vakarėliui, ir jubiliejui, jei prie jos skoningai priderinsite kitų spalvų dekoro atributus.

Stalo dekoravimo subtilybės

Stalas ir jo dekoravimas neturi iškristi iš bendro spalvinio konteksto, todėl staltiesė, servetėlės, indai bei kitos dekoracijos turi tarpusavyje derėti. Pavyzdžiui, jei patalpą, kurioje vyksta šventė, puošiate mėlynais, rožiniais ir gelsvais balionais, pasirūpinkite, kad ir ant stalo būtų panašių spalvų detalių. Tai gali būti ir vaiko žaislai, ir rankų darbo dekoracijos, pavyzdžiui, mėgstamo personažo iškarpos, priklijuotos prie medinių pagaliukų.

Vaišės

Vaišėms rinkitės lengvus vieno kąsnio užkandžius, kuriuos vaikai lengvai paimtų į ranką, nereikėtų naudotis stalo įrankiais. Atminkite – jokių karštų patiekalų. Vaikai į šventę susirenka pažaisti, padūkti su draugais, o ne valgyti. Be to, jei vaiko gimtadienio šventę organizuojate vakare, nepersistenkite su saldumynais. Vaikai, prisivalgę cukraus, tampa labai aktyvūs ir irzlūs, už tai svečių tėveliai, kuriems vėliau teks hiperaktyvią atžalą migdyti, jums tikrai nepadėkos.

Tortas – stalo puošmena

Joks gimtadienis nėra įsivaizduojamas be torto, tačiau, jei manote, kad prekybos centre nupirktas tortas pradžiugins jūsų atžalą, labai klystate. Tortas – jūsų darbų sąraše turi būti pirmoje vietoje. Kodėl? Visų pirma, šis puošnus stalo gardėsis turi atitikti jūsų vaiko gimtadienio temą, todėl be profesionalių konditerių neišsiversite. Visų antra, surasti gerą tortų meistrą, reikia laiko.

Neseniai spaudoje nuskambėjo pasipiktinusios mamytės skundas, kad užsakytas tortas, o tiksliau jo dekoracijos labai stipriai prasilenkė nuo to, ką ji norėjo gauti. Norint nepakliūti į tokią nemalonią situaciją, gerai apgalvokite, kokie turi būti torto papuošimai ir kuo geriau savo viziją papasakokite tortų specialistui. Šiuo metu labai madinga tortus puošti vaiko mėgstamais filmukų personažais, tačiau, jei gimtadienio tema „Statybos“, ant torto neturėtų puikuotis žmogus-voras.

Galiausiai, atidžiai rinkitės torto skonį. Geriausia – lengvas ir švelnus skonis, kuris neapsunkina vaiko skrandžio. Blogiausias – tortas su alkoholiniais gėrimais, nes būna ir tokių situacijų, kad tėvai, susižavėję torto su brendžiu skoniu, jį sugalvoja užsakyti vaiko gimtadieniui. Toks tortas puikiai tiks atskiram suaugusiųjų stalui.

Pramogos

Nenorite dėl pramogų sukti galvos? Visada galite išnuomoti vaikų žaidimų kambarį, ten veiklos šventės svečiai tikrai ras. Visgi, jei toks variantas nėra priimtinas, teks gerai pagalvoti, kaip užimti vaikus. Pačios universaliausios pramogos – laiko patikrinti žaidimai: slėpynės, akla višta, Ali baba ir t.t.

Palikti žinutę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *