Kaip turiningai praleisti Kalėdų atostogas?

Kalėdos – tai dovanų, svajonių išsipildymo ir atostogų metas, kuris suburia artimuosius bei draugus. O kad laisvos dienos praeitų turiningai, reiktų iš anksto susiplanuoti artėjančių atostogų veiklos planelį. Štai keletas idėjų, kurios neleis nuobodžiauti prie žydrojo televizoriaus ekrano ir milijonus kartų matytų filmų.

Kalėdų atostogos

Kelionės – atgaiva ir kūnui, ir sielai.Populiariausios kryptys žiemos laikotarpiu – Egiptas ir Turkija. Kalėdų atostogos tai geriausias metas. Beje, šiuo metų laiku ir lėktuvo bilietai į saulėtąjį Egiptą yra patys pigiausi. Tiesa, dabartinė politinė padėtis pasaulyje šiek tiek atgrasė keliautojus rinktis šiuos šiltuosius kraštus, juk ne veltui sakoma, kad atsargų ir Dievas saugo.

Visgi, per daug nusiminti nereiktų, nes specialistų teigimu į tokius kurortus kaip Hurgada arba Tenerifė keliauti visiškai saugu. Tuo tarpu, jei esate šaltuko mėgėjas ir neįsivaizduojate žiemos be slidžių ir sniego, kurio šiųmetinė lietuviška žiema išties gaili, galite rinktis Austrijos arba Šveicarijos žiemos kurortus.

Tiesa, ne visi per Kalėdas turi pakankamai laiko susiorganizuoti kelionę į tolimąjį užsienį. Dėl to nusiminti išties nereiktų, nes ir kaimyninėse šalyse yra, į ką akis paganyti: didingos Talino pilys, žavingas Rygos senamiestis, įspūdingos druskų kasyklos Krokuvoje ar romantiškoji Praha, kurioje iki pat Trijų karalių ūžia kalėdinė mugė. Kita vertus, gerai pagalvokite ar esate buvę Druskininkų Grūto parke, Merkinės piramidėje, Kryžių kalne, Klaipėdos delfinariume, Molėtų observatorijoje ir kitose lankytinose Lietuvos vietose. Kartais net nereikia tolimų ar brangiai kainuojančių kelionių, nes ir gimtojoje Lietuvoje yra begalė nuostabių vietų, kurias vertėtų pamatyti su visa šeima.

Laikas su šeima

Kalėdos išties stebuklingas metas, skatinantis pergalvoti savo vertybes, įvertinti tai, ką turime, ką vertiname, ko pasiilgome ir ką norime pasiekti arba pakeisti. Per kalėdų atostogos nešvaistykite veltui ir daugiausiai dėmesio skirkite tam, kas yra brangiausia – šeimai. Jei jūsų šeima šiek tiek namisėdos, „paprašykite“ Kalėdų Senelio kelių smagių žaidimų visai šeimai. Vaikiškų pasakų knygelių, kurias galėsite skaityti savo atžaloms prieš miegą ir pan. Kurkite savo šeimos tradicijas.

Laikas su savimi

Palepinkite save ir savo antrąją pusę: praleiskite romantišką vakarą žvakių šviesoje, nueikite į vyno ar šokolado degustaciją. Pasilepinkite kūną atpalaiduojančiais masažais ir užsiiminėkite jums patinkančia veikla, kuri padės atsipalaiduoti nuo rutinos ir darbų. Juk Kalėdos! Kalėdos, tai ramybės susikaupimo metas.

Palikti žinutę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *