Žiemos laisvalaikis ir atostogos

Ziemos pramogos

žiemos pramogos

Ką gi veikti žiemą, kad „nenurautų stogo“ nuo sėdėjimo namie prie televizoriaus? Tokį klausimą užduoda kiekvienas lietuvis. Mes pateiksime kelis populiariausius atsakymus.

Važiuok į mišką ir stovyklauk.

Lietuva – puiki valstybė. Pas mus labai daug miškų ir miškingų vietovių, kur galima pasivaikščioti. Mūsų miškuose įrengta ne viena stovyklavietė, kur galima užsikurti laužą. Vasarą laužų kūrenimas gali baigtis gana liūdnai, tuo tarpu žiemą miško gaisro bijoti visiškai neverta. Ypač, jei laužą kursite prisnigtame miške.

Štai paprastas vienos dienos iškylos receptas:

  • Degalinėje įsigyjate pundelį sausų malkų;
  • Užsimarinuojate šašlyko ar nusiperkate dešrelių;
  • Pasiruošiate kitokio maisto ir gėrimų;
  • Pasikviečiate mažiausiai 2 draugus;
  • Šiltai apsirengiate;
  • Sėdate į automobilį ir važiuojate į žinomą stovyklavietę miške. Kur tokių rasti? Ieškokite internete, tikrai rasite ne vieną.
  • Susikuriate laužą. Galite pasiimti ir šašlykinę. Laužas šildymuisi, šašlykinė – kepsniams.
  • Valandėlę pakūrenate laužą, pasivaikščiojate po apsnigtą mišką, pasidarote 175 asmenukes su draugais (PRIVALOMA!)
  • Valgote ant laužo keptą maistą, gurkšnojate kavą iš termoso arba saldžią arbatą ir po kelių valandų gero laiko grįžtate namo. Ten kaitinate kojas ir galite toliau tęsti vakarėlį.

Kaip jums tokia idėja artimiausiam šeštadieniui?

Slidinėjimas ir važinėjimasis rogutėmis.

Nereikia turėti mažų vaikų, kad galėtumėte eiti ant kalno ir paslidinėti ar nučiuožti rogutėmis. Jei rogučių neturite, pakaks ir specialaus plastikinio pado, kurį už kelis eurus galite įsigyti bet kuriame prekybos centre.

Svarbiausia susirasti kalną. Nekreipkite dėmesio, kad ten jau važinėja vaikai. Jiems visiškai vienodai, kad keletą kartų šalia jų nusileis nuo kalno ir suaugusieji. Žiemos laisvalaikis puiki galimybė atsipalaiduoti nuo rutinos.

Lajų takai ir apžvalgos bokštai.

Manai, kad apžvalgos bokštai lankomi tik vasarą? Tada ten grūstis, o ne malonumas. Geriau apsilankyk lajų take ar apžvalgos bokšte žiemą, kai nėra tos masės lankytojų. Pamatysi ne ką mažiau kvapą gniaužiančius vaizdus. Pakeliui galima užvažiuoti į kokį pakelės restoraną skaniai pavalgyti. Jie džiaugiasi kiekvienu klientu

Fotosesijos gamtoje.

Nereikia būti fotografu, kad galėtumėte pasidaryti fotosesiją gamtoje. Nereikia turėti brangios įrangos – pakaks tik elementarių išmanaus telefono fotokameros nustatymų, kad nuotraukos būtų nerealios. Reikia tik kelių draugų kompanijos, kad fotografuoti galėtų visi ir visus. Tada važiuojate į mišką, ant užšalusių ežerų, prie kitų įspūdingų vietų ir fotografuojatės, fotografuojatės, fotografuojatės… Be 1000 nuotraukų iš tokios žiemiškos fotosesijos negrįžkite. Fotografuokite save, draugus, gamtą, sušalusius lapus ant medžių, paukščių pėdas, įspaustas sniege, mėtykitės sniegu ir t.t. Idėjų fotosesijai tikrai yra daug.

Atostogauk keliaudamas.

Jei atostogaujate žiemą, galite važiuoti slidinėti į Alpes, Tatrus, Karpatus, Kaukazą ar kitus kalnus. Taip pat galite pasiimti slides ir važiuoti į Latviją. Jei niekur nenorite važiuoti iš Lietuvos, važiuokite tiesiog aplink Lietuvą. Pakelės moteliai vis dar nebrangūs, o atostogų žiemą metu galite aplankyti nemažai gamtos stebuklų. Ir padaryti visus 4 dalykus, kuriuos minėjome anksčiau.

Žiemos laisvalaikis yra labai judrus, nes sušalti niekas nenori. Atostogos gali būti tikrai įspūdingos ir aktyvios. Aišku, turėsite laiko pabendrauti su žmonėmis, o tai svarbiausia. Pamatykite ir Lietuvos gamtą, kuri žiemą būna įspūdinga. Ypač dabar geras metas tokiam žiemos laisvalaikiui ir atostogoms…


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas

No Responses