Žiemos pramogos, kurias šiuolaikiniai vaikai pamiršo

Ziemos pramogos

žiemos pramogos

 Ar prisimenate savo vaikystę? Pirmasis žiemos sniegas keldavo malonų virpesį, būdavo laukiamas ir primindavo, kad artėja metas, kai į namus užsuks Kalėdų senelis, o kiemai aidėdavo nuo vaikų krykštavimo.

Šiandien situacija visai kitokia – spustelėjus šaltukui, užmiega ne tik gamta, bet ir vaikai dingta tarsi skradžiai į žemę, o tiksliau užsidaro tarp keturių sienų prie televizoriaus ar kompiuterio ekranų. Psichologai jau seniai skambina pavojaus varpais, kad šiuolaikiniai vaikai per mažai laiko praleidžia gryname ore ir per mažai juda. O žiemos pramogos vaikams neįdomios.

Iš dalies dėl tokios situacijos yra kalti ir patys tėveliai, kurie saugodami vaikus nuo peršalimo ligų. Daro išties meškos paslaugą savo atžaloms: silpnėja imunitetas, prastėja rega, laikysena, nemaža dalis vaikų kenčia nuo viršsvorio, galu gale nesivysto socialiniai įgūdžiai. Viso to, būtų nesunku išvengti, jei šiuolaikiniams vaikams primintumėm žiemos pramogas, kurios mums teikė tiek daug džiaugsmo.

  1. Sniego senis besmegenis

Morka vietoj nosies, anglys arba akmenukai vietoj akių ir dantų, o ant galvos kibirėlis – tai žiemos klasika. Statyti sniego senį besmegenį smagu ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems, kurie lyg laiko mašina nusikelia į savo vaikystę. O jei yra noro, galima pastatyti net ir visą šeimynėlę. Tokia žiemos pramoga galėtų tapti netgi šeimos tradicija, kurios dėka vaikai ilgau pabus lauke, o jūs daugiau laiko praleisite su savo atžalomis.

  1. Sniego angelas

Sniego angelus vaikystėje darėme visi, gal net ir dabar kristumėm ant sniego pusnies ir smagiai tai pakartotume. Bet suaugusiojo statutas nuo tokios pagundos paprastai atbaido. O gal visai be reikalo, gal reiktų vaikams parodyti, kad net ir tokios mažos smulkmenos gali suteikti džiaugsmo ir pakelti nuotaiką?

  1. Sniego mūšis

Sniego mūšį galima žaisti ir limpant sniegui, ir ne, bet kokiu atveju tai linksma ir įdomi pramoga vaikams. Jei baiminatės, kad vaikas sušlaps, sušals ir susirgs, būtų pats laikas pasirūpinti specialia, žiemiška apranga.

  1. Rogutės

Seniau, rogutės, slidės arba pačiūžos puikuodavosi dažno vaiko kalėdinių dovanų sąraše. Šiandien vis rečiau ir rečiau galime pamatyti, kaip tėvai tempia vaikus, pasodinę ant rogučių. Ir visai be reikalo, nes ši pramoga tikrai patikrų bet kuriam vaikui, o jei tėveliai baiminasi, kad vaikas sušals. Rogutes reiktų įkloti šilta pledą arba kailiuką. Tada joks šaltukas nebaisus.

Taigi, kokį pavyzdį rodysime vaikams, taip ir jie ateityje auklės ir savo vaikus, todėl gal neverta atimti tų malonių žiemos akimirkų?


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas

No Responses