Ar bus Rio medalis po 16 metų sausros?

Krepšinio rinktinė2000m.auksinė Jasikevičiaus, Songailos karta Sidnėjaus vasaros olimpinėse žaidynėse pasidabino 3kartą bronzos medaliu.

2004 metais klupo po mūsų kojomis NBA asai, tuo pačiu krepšinio rinktinė sugriovėme JAV nenugalimumo mitą.

Ar išaušo valanda žengt dar toliau, kiek pajėgi Lietuvos rinktinė užlipti ant aukščiausio podiumo?

Yra posakis- nėra blogų žaidėjų- blogas visada tik strategas. Neįvykdžius iškeltus reikalavimus privalu atsistatydinti.

Ar su esamom pajėgom galima pasidabinti olimpiniais medaliais? Netik, kad galima, bet tiesiog būtina, nes visam pasiruošimo ciklui yra skiriami ir finansiniai ir žmogiškieji resursai. Beto reikia suvokti jog maža šalis FIBA reitinge yra 3vietoje. Aišku privalu greitinti žaidimo stilių, dirbti prie kiekvieno žaidėjo individualaus meistriškumo.

Vis tik senojo stratego Kazlausko logika ir sprendimai yra truputį prasilenkiantys su konkurencija, jaunų žaidėjų progresu. Antrą kartą nuo sąstato nukabinamas universalusis Rokas Giedraitis, kuris aikštėje ir varosi kamuolį, pataiko iš toli. Ar proveržius demonstruoja 36metų Robertas Javtokas? Taip buvo etapas, kada jo patikimumas po lenta nekėlė aspiracijų. Tačiau lyginkime 2004 ir 2016metus ir retoriškai paklauskime ar jis sugebėtų išsikovoti vietą ambicingose serbų, ispanų rinktinėse? Tikrai nėra ko lyginti su Gasol, Raduljica, vien stebint kaip klaikiai pataikomos baudos.

Mano vertinimu krepšinio rinktinė Rio pribrendę yra Mantas Kalnietis, preciziškai diriguojantis žaidimo segmentus, pamaina jam geriausias driblinguotojas Mindaugas Girdžiūnas. Artojas gynyboje Renaldas Seibutis, geriausias Europos lengvasis kraštas Mindaugas Kuzminskas, nepasivestų jaunuolis Marius Grigonis, energijos bombos yra Paulius Jankūnas, Edgaras Ulanovas, mega centrai Antanas Kavaliauskas, Jonas Valančiūnas., tritaškių meistras Jonas Mačiulis.

Vaidui Kariniauskui reikia apsitrynimo tarptautinėje arenoje, psichologinio imuniteto, Domantas Sabonis perdegė po sunkaus NCAA sezono ir daro nemažai klaidų, įdomu kaip jas taisys grumiantis milijardierių NBA lygoje, Deividas Gailius sunkiai prisiderina prie derinių, Milaknis yra nusvilęs Unics klube dėl žaidybinio laiko stygiaus ir svarbių atkarpų nebeištemps, Juškevičius puikus įžaidėjas, bet gal užleisti vietą Girdžiūno debiutui?

Kaip visada norisi ir kažkokio naujo „vėjo“ Krepšinio rinktinė, galima žiūrėti į naujus talentus Domantą Sabonį, Luką Lekavičių, Mantą Grigonį ir kitus.

Palikti žinutę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *