Lietuvos futbolas 2018metų pasaulio pirmenybėse?

Lietuvo futbolas27 metus mūsų nacionalinė rinktinė siekia patekti į futbolo Europos, pasaulio čempionatus, deja pritrūksta laimės, sėkmės, meistriškumo. Lietuvos futbolas koks jis?

 Aišku neturint nacionalinio stadiono, Lietuvos futbolas labai didelio skaičiaus profesionalių trenerių mes greitu laiku iššūkio nemesime nei belgams, nei danams. Ten yra aukšto lygio futbolo metodinis supratimas, parengimo sistema, individualus darbas su skirtingų amžiaus grupių jaunimu.

1. Nacionalinis stadionas yra amžiaus projektas visoms vyriausybėms ir jo pastatymas yra reprezentacinis šalies įvaizdis, nes pokariniame aikštyne rimtų rezultatų nepasieksime.

2. Nuoseklus draugiškų varžybų ciklas išbandant skirtingų pozicijų profesionalus. Rinktis varžovus pagal jų pajėgumus esamu momentu.Pvz- Moldova, Lenkija, stiprinti oponentus- Belgija, Italija.

3. Žaidėjų kvietimas į rinktinę negali būti asmeninių sumetimų išdava. Kviesti  pagal naudingumo lygį atstovaujamų šalių pirmenybėse, žiūrėti kad nebūtų silpnų grandžių.

4. Lietuva visada buvo komandinės darnos pavyzdys, tačiau paskutiniu metu ypač futbole tik lyderiai nulemia rungtynių baigtis ir pergales. Štai driokstelėjo pernai Velso  rinktinė, pirmąkart patekusi net į Europos čempionato pusfinalį. Eliminavus iš jų vienuolikės Ramsey, Bale dauguma ekspertų mano, kad tai būtų eilinė, niekuo nestebinanti rinktinė. Tokia kaip Rumunija. Tas pats Gabonas be Aubameyango būtų Afrikos pilkame užribyje, kaip Alžyras be Mahrezo,Slimani.

5. Būtinas darbas su lyderiais, jų motyvacija. Šiai dienai jų turime keletą. Fiodoras Černychas, Lukas Spalvis. Kiti žaidėjai turi derinti savo veiksmus prie šių asmenybių, gludinti savo įgūdžius, gebėjimus.

Lietuvos futbolas šiuo metu labai prastoje situacijoje.  Nacionalinę futbolo akademiją 2015 metais palikęs vartų sargas prisijungė prie vieno garsiausių Italijos „Seria A“ lygoje žaidžiančių Genujos „Sampdoria“ klubo. Čia istorinis Italijos klubas.

2016-aisiais Lietuvos vartininkas ir Genujos „Sampdoria“ pasirašė trejų metų ilgalaikį kontraktą. Tai buvo pirmoji T. Krapiko profesionali sutartis, galiojanti iki šių metų vasaros.

2018 m. Lietuvos futbolo geriausiųjų rinkimų pirmasis balsavimo etapas vyks iki sausio 27-osios. Kiekvieną dieną vartotojas iš vieno IP kiekvienoje nominacijoje galės skirti 5 balsus.

Pasibaigus pirmajam etapui, susumavus komisijos ir internetinės apklausos dalyvių balsus. Kandidatų sąrašas kiekvienoje kategorijoje sumažės iki trijų.

Balsavimo pabaiga bus paskelbta šių metų vasario 4-ąją, o jau vasario 21-ąją geriausieji pagerbti bus Vilniuje vyksiančioje apdovanojimų ceremonijoje.

Ruslanas Baranauskas- sporto apžvalgininkas.

SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas