Lietuvos krepšinio rinktinė su dvigubų standartų prieskoniu.

jonasArtėjant Rio šventei prasidėjo atsisveikinimų su žaidėjais etapai. Silpnesniesiems palinkima patobulėti, jie sulauks šanso ateityje, į lemiamų kovų katilą metami atletai Olimpiada rinktinė, kuriais pasitikima dėl puolamųjų, gynybinių, individualaus meistriškumo sugebėjimų.

Neseniai kuprines susikrovė Deividas Gailius ir Mindaugas Girdžiūnas. Pirmasis susitraumavo koją, nosį, neranda savo žaidimo. Rinktinė Olimpiada atstovaus Girdžiūnas atakuojančio plano žaidėjas, už jį geresnis Seibutis, Juškevičius.

Panagrinėkime situaciją analitiniu rakursu.Gailius yra laikomas vienas meistriškiausių žaidėjų, kurio reidai drąsko varžovų gynybą. Preciziškai veikia tolimoji artilerija, Girdžiūnas geriausias įžaidėjas po driblingo metant.Neptūnas didele dėka jo pastangų

LKL pasiekė neregėtas aukštumas.

Bet ko reikia pasaulinio lygio ekspertui Jonui Kazlauskui?.Meistriškumo, puolimo, gynybos, dalijimosi kamuoliu?.Klubuose yra nerašyta taisyklė- prasižengi 2kartus esi sodinamas ant suoliuko, pažiūrėkime į mūsų trenerių štabo veiksmus, kiek laiko po 2baudų aikštelėje dar būna Sabonis, Seibutis, Javtokas?

Asmeninių aspiracijų prieš Javtoką neturiu, malonus pašnekovas, patriotas, susimažino algą ištikus krizei,, Žalgirio“ klube, bet būkim biedni- bet teisingi negalima lyginti jo nei su Valančiūnu, nei Kavaliausku, netgi 2kartą išbrokuotas Rokas Giedraitis pataiko iš toli, moka varytis kamuolį, krauna iš viršaus.Kas matė Javtoką persivarant kamuolį per visą aikštelę? Kada įmetė 26tšk?,Apskritai kalbu atvirai- tai nėra žaidėjas turintis tokį lygį, kad būtų įtrauktas į sąstatą.Tokio supratimo atleto nebūtų serbų, ispanų, prancūzų stovyklose, ar galima lyginti su Raduljica, Noah?

Internete komentatoriai pikti, nes mato, kad ir kaip plėšytųsi jaunimas- automatiškai eliminuojamas iš gretų. Kiek rimtos kalbos, kad Motiejūno nereikia rinktinei, kol jo pozicijoje loš Jankūnas ir betkokia kaina prakišti Sabonį? Gal nereikia tų ilgų pasiruošimo etapų ir tiek rungtynių, kurios tik padidina traumų riziką.Taip nesielgia ir Jav, Serbija, kad po savaitės apsitrynus iškarto lošiama.

Kas mėgsta nuoseklumą prisiminkime 2013m ir Kazlausko kalbą, po sidabro euforijos,, šita sudėtis turi žaisti dar 10metų“. Pasakyta patiešyta- nesakyta sugriešyta, kaip yra liaudies posakis. Kur rinktinėje Delininkaitis, Jasaitis? Kodėl niekada pakvietimo taip ir nesulaukia Dulkys, Lydeka, kodėl be aiškių motyvų ignoruojami Orelikas, Gecevičius?.Po kiekvieno turnyro Kazlauskas įpratęs pusmečiui ilsėtis ir atsijungti nuo išorinio pasaulio. Bet kyla retorinis klausimas, o kiek aplankyta klubų, miestų, miestelių, parašoma straipsnių, video peržiūrų atliekama, ar girdėtos pavardės kaip Biruta, Krestininas, Kumpys?

Vienok po Rio manau bus rinktinėje nauji strategai, progresyvesnuis žvilgsnis į žaidėjų pasiekimus. Nebus protegavimų aiškių, pagaliau jeigu garbusis Kazlauskas laikomas Europos krepšinio specialistu neužsibuvo nei Graikijoe, Rusijoje, Kinijoje, negauna rimto klubo treniruoti? Nes bijoma kaitos, permanentinių pokyčių, savikritikos, ko ypač nevengė Ramūnas Butautas

Ruslanas Baranauskas- sporto apžvalgininkas.

SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas