Rio 2016 krepšinio grupių apžvalga ir Lietuvos rinktinės galimybės

 Krepšinio kovos pasiekė maksimaliausią įtampos tašką ir ketvirtfinalis bus rimtu psichologiniu barjeru su lozungu būti ar iškristi? Nustebino nuoseklus, subalansuotas Australijos žaidimas, visiškai neturiu ką pasakyti apie pavienių lietuvių krepšininkų konvulsijas neaišku dėl ko.

Rio 2016 apžvalga

JAV žaidimas remiasi tritaške artilerija, bandoma driblingo būdu veržtis po krepšiu, nepasisekus vėl atmetamas kamuolys Klayui Thompsonui ir didinama persvara. Rio 2016 apžvalga.  Nėra jokių derinių ryškių, apskritai jų įsisavinimas kaip rodo praktika yra nepasiteisinantis faktorius, visi krepšininkai privalo būti universaliais, ko nepasakytum apie mūsų sudėtį. Jeigu JAV rimtai nepadirbės su gynyba gali nudegti ir ketvirtfinalyje, nes tiek australai, prancūzai, serbai parodė savo potencialą po lenta.

  Rio 2016 apžvalga. Australija nebenori tradiciškai būti ketvirta, arba klupti ketvirtfinalyje todėl susikaupė medalio paieškai. Platus išsidėstymas, veiksmingi pikenrolai, darbas be kamuolio. Prancūzija jau išsisėmė ir yra ne ta gąsdinanti Parkerio kariauna. Šiam žaidėjui nesant aikštėje mėgaujamasi individualiais veiksmais, kurie retai kada nulemia galutinę baigtį.

Serbija lošia iš baimės strategams, nes kiek lentelių sudaužo pastariejį įsijausdami į visagalių diktatorių vaidmenis. Sunku suardyti simbiozę tarp Raduljicos ir Teodosic, moka su kamuoliu elgtis ir kiti žaidėjai, gal trūksta racionalumo priimant lemiamus žaidimo momentus.

Venesuela man yra krepšinio rebusu, kurio niekaip neišgliaudau. Sensacingai laimėjus paeiliui 2 Amerikos krepšinio pirmenybes, nuskausminus Argentiną jie privalėjo nesubirti ir Rio arenose. Deja atrodė kaip gimnazijos lygio klasė su lėtoku puolimu, taiklumu. Kita vertus jie patys realiai suvokė, kad mesti iššūkį pasaulio grandams sėkmės neužtenka.

Kinija jeigu nori dalyvauti toliau turnyruose, turi žaisti kuo daugiau varžybų, prašytis dalyvauti Europos čempionatų atrankoje, nes Azijos komandos nėra konkurencingos, kaip beje ir australai nuolatos grumiasi su zelandiečiais. Jei Eurovizijoje gali australai dalyvauti, o kažkada Eurocup buvo ir Egiptas manau viską galima suderinti.

  Ispanija visada pradžioje buksuoja, po to kaip iš pypkės pasipila tritaškių lavina, greitis, užtvaros. Aišku po Rio jeigu urmu karjerą baigs Gasol, Navarro, Calderon jų grandys susilpnės, bet tvirtybė, pasiaukojimas kompensuos kartų kaitą.

Kroatija 20 metų neiškovojo jokio trofėjaus, išskyrus jaunimą įvairiuose amžiaus lygiuose. Dabar išugdytas Bojan Bogdanovic, Darjo Saric, Krunoslav Simon nejaučia nuovargio, nusimušto taikiklio, viskas remiasi žaidimu du prieš du, kad Saric būdamas centru vadovauja įžaidėjo rolei- investicija būk tai komandinį žaidimą propaguojančiai Lietuvai. Patikėčiau jeigu bent 10min kamuolį varinėtųsi išgirtasis Javtokas, Kavaliauskas.

Apsistokime ties Lietuva…Konstatuoju drąsiai ir atsakingai. Silpniausias reginys nuo fiasko 2009m. Lenkijoje, kuomet visi mums išspardė sėdynes turint ir Liną Kleizą. Piktybiškai neklausomi Kazlausko nurodymai gintis kibiai, ypač neleisti mėtyti iš toli, negana to profesionalai pamiršta dengti savo ginamuosius, 8 kartus ispanai atkovoja kamuolį po lenta ir įmeta ir kur vieno geriausių NBA centrų Jono Valančiūno reakcija? Javtokui turi būti gėda, esant kapitonu nepulsuoti noru padėti ekipai sunkiu momentu, nes ką jau padarysi apart klaidų, žingsnių, baudų?

Rio 2016 apžvalga. Jei esame komandinio stiliaus ekipa visi 12 žaidėjų turi dirbti šveicariško laikrodžio ciklu, o ne tikėtis kad viską ištemps Kalnietis ar Kuzminskas. Kaltę matau ir Kazlausko pasirinkime sąstato, reikėjo prišnekinti žaisti ir Delininkaitį, Pocių, Jasaitų, net Kaukėną. Jeigu mums stygius patikimų centrų, bent jau gynybos grandyje jaustųsi patikimumas. Kodėl bijome su kamuoliu veržtis greitai, kuo rizikuojame? Juk garantuotai išprovokuojame baudas, kodėl Valančiūnas priėmęs kamuolį vėl įsitempia ir bet kokia kaina laužtis po tinkleliu, kai galima atmesti laisvam žmogui. Po puikių draugiškų rungtynių ciklo maniau esame ekipa- medalininkė, juolab kad susiklausymui laiko buvo per akis 2 mėnesiai. Deja naujas strategas privalės diametraliai viską keisti ir rinktis progresyvius krepšininkus.

Argentina tik precizišku pataikymu, atkovota lenta gali lygiai priešintis JAV kariaunai. Brazilijai trūko dar vieno veržlaus žaidėjo, tikrai paliko ambicingos, taiklios ekipos įspūdį,kas pasakytina ir apie Nigerijos dvyliktuką.

JAV perkops argentiniečių barjerą jaunatviškumu, eklektika, taiklumu, kroatai rotacijos dėka parklupdys serbus ant menčių, prancūzai kils lemiamam ofenzyvui nugalėti Gasol gvardiją, nedaug trūko tai matyti su JAV žvaigždynu. Gal būsiu nepopuliariu pasaka mūsų baigta ties  Australijos stotele, neloš iki paskutinio kraujo nei Javtokas, nei Juškevičius, Grigonis su Kariniausku dar naujokai kovų fronte, atkirtus nuo žaidimo dirigavimo Kalnietį, Seibutis bus po krepšiu Millso, Boguto blokuojamas be skrupulų, LKF tikslas- ketvirtfinalis pasiektas, mąstykime apie poilsį ir 2017 m.pirmenybes…

Palikti žinutę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *