Rio 2016 krepšinio turnyro grupių vertinimai ir prognozės

Rio grupeJau savaitgalį prasideda Rio de Žaneiro olimpinės  krepšinio rinktinių kautynės, kurios sutraukia daug krepšinio fanų, ekspertų vertinimų.

A grupė. Be kalbų favoritė ir ko gero pretendentė į aukso medalius yra JAV rinktinė, tiesiog sprogstamą galią, taiklumą turi NBA grandai kaip Kevin Durant, Carmelo Anthony, Kyrie Irving, pataiko užrištomis akimis iš bet kur. Nesijaučia tokių milžinų kaip Lebron James, James Harden, Stephan Curry stygius, žaidžia su laisvumu, greičiu be didelių derinių, konstrukcijų, pasirinkę pasimėgavimui kuklius varžovus. 2008 Pekinas auksas, 2012 Londonas- auksas, ko gero ir dabar rimto oponento nesulauks, tai nenugalima krepšinio tvirtovė.

Venesuela mistiniu būdu tapo Amerikos krepšinio čempione, kažkaip stebuklo būdu parklupdė Argentiną. Šiai akimirkai lėta, vangi, lietuviško RKL lygio ekipa be jokių šansų patekti iki pusfinalio, žinant kad traumuotas ryškiausias vedlys Gravis Vasquez.

Kinija- 2008m.Pekine su Yao Mingu sensacingai pasiekė ketvirtfinalį, bet baltų pipenai juos ten parklupdė, dabar tai kukli RKL lygio ekipėlė renkanti virš 50tšk ir Yi Jinlianas neturi Jordano galių nulemti rezultatą. Azijos čempionate konkurencija silpna, trūksta draugiškų kovų, gal metas ten grįžti Jonui Kazlauskui?

Australija meldžia medalio, nes net ir senoji karta Bratke, Gaze būdavo tradiciškai ketvirti. Jie turi priekinę liniją kolosalią – Dellavedova, Bogut, Mills, Baynes. Tačiau yra daug nesusikalbėjimo išpildant derinius, trūksta fizinio imuniteto, tad ketvirtfinalis jiems manau bus riba.

Prancūzija yra pike, Europos čempionatuose 2013 auksas, 2014 bronza, 2015 bronza, ar ne perdaug gerai jiems sekasi? Sprogs ir dabar, nes po žaidynių karjerą baiga Diaw, Parker, Pietrus, bet turi geriausią Eurolygos žaidėją De Colo, pataikymas iš toli preciziškas, koncentracija ginantis, finalas yra pasiekiamas faktorius.

Serbija kol turės Djordjevic bus baimė pralaimėti, nusivilti. Dabar yra nuogastavimai susitraumavus Nedovic, Teodosic tačiau jų strategai moka išreikalauti, išspausti maksimumą, kas padaryta 2014m. laimint sidabrą planetos pirmenybėse. Patekimas į finalą be šių asų dviejų sunkus variantas, beje jie ir mūsų oponentai kovoje dėl medalių.

B grupė. Ispanija 2015 Europos čempionai surinko gvardiją tik laimėti Rio? Finalas pasiekiamas nesunkiai, bet ar parklupdyti JAV ar išeis? Tai bus atsisveikinimo akordu Pau Gasol, Juan Carlos Navarro, gal ir kitiems veteranams

Argentina gal iš šono atrodo, kad veteranai, jų era praėjusi, tačiau pasiruošimo cikle parklupdomi krepšinio kovotojai lietuviai, serbai, kodėl paskutinį sykį neiškovojus medalio? Neatrodo nuvargę Ginobilli, Scola, Nocioni, Po traumos vėl taikiklis suderintas Carloso Delfino rankose.

Nigerija kovinga Afrikoje, neapdraudus jų lyderio Aminu, tai šansai kažką pozityvaus nuveikti sumenksta iki minimumo.

Brazilija žaidžia savo fanų palaikomi su savo artistiškumu, grubumu iki muštynių. Taip jie turi Lima, Barbosa, Nene, tačiau klysta perdavimuose, prastokas baudų pataikymas, trūksta ištvermės kai kuriems, ketvirtfinalis manau reali pakopa šiai valstybei ir gali būti kad tą gražų sapną nutrauks nekas kitas o JAV antžmogiai.

Kaip olimpiadai pasiruošusi Lietuva? Jei tai būtų Europos pirmenybės- gerai, nes ten yra silpni estai, ukrainiečiai, nesukeltų dirgiklių, pasaulio taurėje vėl Dramblio Kaulas, Angola mums neprilygsta, Į Rio suvyksta geriausi iš geriausių ir laiko taisymams nebėra, praktiškai kiekviena kova ketvirtfinalio išlikimo kaina.

Deklaruojame, kad esame gynybos rinktinė. Kodėl brazilams leidom mėtyti iš toli atsilošus, vos ne atsisėdus?  Kaip tuomet atsilaikysime prieš JAV, ispanų, serbų toliašaudę artileriją? Teisūs komentatoriai aiškiai matydami specialų statusą Javtokui, kurio žaidimas primena tarpklasines Šėtos gimnazijos varžybas nebent, nesakoma matomai, kad reikia  geriau mėtyti baudas, varytis kamuolį, jį branginti. Bet viską tai nurašykime ant draugiškų varžybų.

Sakome, kad grupė esame komandinio žaidimo ekipa, deja be Kalniečio, Kuzminsko, Valančiūno klasikos kažkokių stebuklų nematyti. Kamuolį gavus įsitempiama, jis primityviai persivaromas, pataikymas iš toli bauginatis. Norisi tikėti proveržiu, bet medalis Rio būtų sensacija didele, lyginant su ankstesniais metais ši rinktinė silpnesnė.

Kroatų medaliai yra iš 1995m. metų fondo, kada dar lošė Radja. Keista grupė nematyti jų sąstate Ante Tomic, jeigu natūralizuoja užsieniečius, vadinasi nėra užtikrinti nei savo galimybėmis, nei žaidimo kokybe. Taip jie kovingi, turi Bogdanovic, Saric, Simon bet ties tuo ir baigiasi perspektyvinis planas. Jų kilimu iki pusfinalio labai abejoju.

Visos rinktinės rimtai ruošiasi kovoms, viskas pasimatys kai prasidės oficialios varžybos. Linkime be traumų ir Lietuvos rinktinei sėkmės.

SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas