Ar papildai sportui tikrai naudingi atletams?

Jei reguliariai atliekate įvairias treniruočių programas, tikriausiai ne kartą svarstėte apie įvairiausias galimybes kaip paspartinti savo progresą, pavyzdžiui apie įvairius papildus sportui. Tas pats pasakytina apie sportininkus ir jų pasirinktą sporto šaką, nes jie skatina savo kūną pasiekti geriausią rezultatą. Nors sportininkai gali gerai pasirodyti ir nieko nevartodami, tačiau papildai sportui gali padėti tam tikrose situacijose, siekiant tikslo. Daugybė mokslininkų yra priėję išvadų, kad yra šiuo metu trys maisto papildai sportui, kurie atlikus tyrimus turėjo teigiamų savybių atleto organizmui, taigi juos ir apžvelgsime žemiau.

TOP 3 papildai sportui

Kofeinas

Nors nerekomenduojama kofeino vartoti jaunimui, vidurinės mokyklos ar koledžo sportininkams, jis gali būti naudingas kai vartojama tinkamomis dozėmis. Kofeinas yra gerai žinomas dėl savo gebėjimo suteikti energijos ir pagerinti treniruočių našumą, tačiau per didelis jo kiekis gali sukelti nervingumą ar net dirglumą. Paprastai optimali kofeino norma yra nuo 80 iki 200 mg prieš treniruotę.

Išrūgų baltymai

Šie papildai sportui yra gaminami iš pieno produktų. Tai didžiausios biologinės vertės baltymų forma, kuri greitai pasisavinama ir gali padėti užpildyti kai kurias mitybos spragas ar maistinių medžiagų trūkumą. Daugumą baltymų dažnai reikia paruošti ir jie nėra taip lengvai prieinami kaip kitos maistinės medžiagos, pavyzdžiui, angliavandeniai. Todėl išrūgų baltymų milteliai gali būti patogus sveikas šaltinis norint į savo mitybą įtraukti daugiau baltymų.

Kreatinas

Kreatino maisto papildai sportui yra itin efektyvūs jėgos sporto, kultūrizmo ir fitneso sporto šakose. Kreatinas itin efektyviai prisideda prie raumenų energijos ir jėgos padidėjimo, bei liesos raumeninės masės prieaugio, taikant efektyvias treniruotes. Siekiant geriausių rezultatų, rekomenduojama sportininkams vartoti nuosekliai. Kreatino maisto papildai yra lengvai paruošiami, miltelius galima maišyti į bet kurį gėrimą, taip pat jo galite įsigyti ir kapsulėmis ar tabletėmis, kas dar palengvina jo vartojimą.

Galutinės išvados

Daugumai atletų papildai sportui nėra būtini siekiant maksimalių rezultatų. Vietoj to, visavertis maistas ir gerai pritaikytas mitybos planas gali suteikti reikiamą pagrindinių maistinių medžiagų kiekį, kurio reikia, kad asmuo būtų gerai paruoštas sportininkas ir pasiektų geriausius rezultatus.

Kur galiu įsigyti kokybiškų maisto papildų sportui?

Vieną didžiausių papildų sportui pasirinkimą ir top rinkos kainas galite rasti Erasportas internetinėje parduotuvėje: https://www.erasportas.lt/papildai-sportui
Garantuojame 100% kokybę bei maisto papildų originalumą.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas