Dietas keiskite aktyviu gyvenimo būdu

 Galbūt žvelgdami į veidrodį manote, kad per pastaruosius metus priaugote pernelyg daug svorio ir savo gyvenime norėtumėte šiokių tokių teigiamų pokyčių? Tokie pokyčiai labai dažnai daugeliui žmonių asocijuojasi su pačiomis įvairiausiomis dietomis, tačiau, deja, bet būtent ties minėtu pasirinkimu prasideda pagrindinės problemos.

Dieta

 Turbūt pastarosios mintys buvo aplankiusios ir ne vieną iš jūsų dieta. Tai jau seniai tapo labai populiaru – vos tik priaugame papildomų nereikalingų kilogramų. Ieškome efektyviai veikiančių dietų ir bandome kaip įmanoma greičiau atsikratyti galvos skausmą keliančių kilogramų. Jų atsikratę vėl grįžtame prie įprastinio nesveiko gyvenimo būdo, kuris palaipsniui sugrąžina dar daugiau kilogramų.

Taip nutinka dėl labai paprastos priežasties. Dažniausiai pradedant dietą, ją tęsti planuojama tik tol, kol bus pasiektas norimas svoris. Trumpiau tariant, tai būna trumpalaikė svorio reguliavimo išeitis. Tačiau pripažinkime, kad mesdami svorį ir bandydami griežtai laikytis konkrečių dietų mes taip pat norime numestų kilogramų niekuomet nebesusigrąžinti.

Tokiu atveju turėtume kalbėti apie visiškai kitokius sprendimus, nes dietos – nėra išeitis. Net 95 proc. žmonių, kurie laikosi dietų tam, kad numestų svorį, galiausiai jo priauga dar daugiau. Tai neveikia todėl, kad tuomet, kai sumažinate kasdien suvartojamų kalorijų skaičių, jūsų organizme įsijungia „badavimo režimas“, kuris visais laikais mus saugojo ir tebesaugo nuo išnykimo. Tai reiškia, kad pradeda aktyviau veikti natūrali apsauginė organizmo funkcija, kaupianti suvartojamo maisto atsargas ir paverčianti jas riebalais.

 Pradėdami dietą mes niekada nežinome, kada mūsų organizme įsijungs apsauginė funkcija. Tačiau, kai tai įvyks, metabolizmas sulėtės, energijos lygis sumažės, o apetitą kontroliuojantys hormonai suaktyvės, todėl imsite norėti dar daugiau maisto. Šie hormonai įprastai nugali net ir pačius didžiausius dietų mėgėjus.

 Tokiu atveju jūs ne tik eilinį kartą patirsite nesėkmę, bet taip pat susidursite su dar didesnio svorio problema. Organizmas patirs stresą ir norėdamas viso to išvengti ateityje, visą jūsų suvartojamą maistą ims dar labiau kaupti. Tai nesibaigiantis ciklas, kurį galima sutrikdyti, jei jūsų gyvenime atsiras sportas ir dieta.

 Taip, būtent sportas gali padėti mums tinkamai sureguliuoti mūsų svorį. Aktyvaus gyvenimo dėka mes pageriname natūralų organizme esantį riebalų deginimo mechanizmo darbą. Tuomet mums nebereikia pernelyg sumažinti suvartojamų kalorijų skaičiaus, o tai reiškia, kad galime funkcionuoti nepatirdami jokio didelio streso.

 Suprantama, kad sportas reikalauja papildomų pastangų, tačiau reikėtų atminti, kad jis atneša kur kas geresnius ir svarbiausia – ilgalaikius rezultatus. Jums nebereikės kasdien skaičiuoti kalorijų ir drastiškai mažinti suvartojamo maisto kiekį. Kai imsite sportuoti, ilgainiui pajusite, kad turite daugiau energijos, jūsų nuotaika yra geresnė, galite įveikti kur kas daugiau užduočių, o savo lėkštėje norite matyti vis sveikesnį maistą. Tai natūralūs sveikos gyvensenos padariniai, kurie padeda mums atrodyti gražiai, sureguliuoti svorį ir jaustis puikiai.


SATELITAS.LT - Nemokamas straipsnių talpinimas

No Responses